Taksų mylėtojų forumas
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

"Čipai" identifikavimui
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=195
Puslapis 11

Autorius:  Baksiukas [ Pir, 2008-03-31 12:32 ]
Pranešimo tema:  "Čipai" identifikavimui

Nežinau ar čia su tema pataikiau, bet man atrodo čia tiktų labiausiai tai va, norėjau paklaust ar jūsų šunaitėliai turi tuos regivet čipsiukus, aš noriu saviškį nuvežt, kad paženklintų, bet vyras bando iškabint akis, nes atseit to nereikia, ir jei mano šuo pabėgs tai taip aš jį ir matysiu su visu čipsu, kokia jūsų nuomonė ir atsiliepimai šitu klausimu???

Autorius:  lonai [ Pir, 2008-03-31 13:02 ]
Pranešimo tema: 

Sveika, ten ne "čipsai", o mikročipas :P . Šiaip aš manau šitas dalykėlis tikrai reikalingas norint augintinį identifikuoti - t.y. nemažai atvejų tikrai būna, kai "paklydėlį" suranda ir augintiniui didesnis šansas grįžti į namus.
Nes nemažai miestų vet. klinikų turi prietaisus, kuriais galima nuskaityti duomenis iš mikročipų.
Be to, jeigu norėsite važiuoti į kelionę, kad ir automobiliu į kurią nors užsienio šalį - kad ir į Latviją, augintiniui be tatuiruotės (tatuiruotė vis dar kartais daroma šunims su dokumentais), būtina kita identifikavimo priemonė - mikročipas.
Tango kol kas tik su tatuiruote, bet pagal ES teisės aktus, berods iki 2011 metų visi augintiniai privalės būti identifikuojami tik pagal mikročipą. Taigi, anksčiau ar vėliau teks ją "įsidėti".
Tėvų šuo - Čipas, paprastas lietuviškas šuniukas - bet jis su mikročipu, tėvai savo iniciatyva nuėjo į vet. kliniką ir ją implantavo (paprastai tariant - ten tiesiog įšvirkščiamas į sprandą su adatėle mikročipas - čia poros sekundžių reikalas). Čipas irgi keliauninkas, nes tėvai karts nuo karto važiuoja pas senelius į Latviją, tai Čipas irgi į ekipažą visuomet įskaičiuojamas. :)
Be to, šiek tiek info apie tai būtų http://www.regivet.lt/.

Autorius:  Baksiukas [ Pir, 2008-03-31 13:15 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('lonai', 'S')veika, ten ne "čipsai", o mikročipas :P .
Be to, šiek tiek info apie tai būtų http://www.regivet.lt/.

Oi ačiū, bet aš prieš sukurdama temą čia jau spėjau pasiknaisiot ir pasiskaitinėt, kažkada ir lankstinuką namie turėjau, nu kaip visada viską išsamiai pateiki :thankyou: tai va mes po užsienį išvis nevažinėjam, o jei ir važiuotume tai greičiausiai pupkis atsidurtų sode bulterjero priežiūroj, bet va man baisu kad mano glušiukas gali pabėgt, o ir šiaip buvo, kad reidus organizavo ir visus nečipuotus užtrumpino baudas susimokėjo, tai galvoju rizikuot ar geriau neklausyt vyro ir nutempt šunaitėlį pas veterinarus kad implantuotų <_<

Autorius:  mielka [ Pir, 2008-03-31 13:48 ]
Pranešimo tema: 

Mes turim mikročipus... pirma dėl to, kad važinėsim daug po užsienius, antra dėl to, kad tikrai padidėja tikimybė jei netyčia pasiklys kur tai greičiau grįš namučio :rolleyes:

Autorius:  DaivaD. [ Pir, 2008-03-31 15:05 ]
Pranešimo tema: 

Mano šunys jau seniai turi mikročipus.

Nepamirškite, kad mikročipai reikalingi ne vien dėl kelionių, ar kad lengviau būtų surasti pasimetusį. Savivaldybių nustatytos taisyklės Vilniuje ir Kaune reikalauja, kad VISI šunys būtų identifikuoti mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų registracijos centre (taip pat ir tie, kurie turi tatuiruotes). Daugiabučių gyventojų šunims mikroschemos įdedamos nemokamai, vėliau reikia mokėti 10 lt per mėnesį už šunį. Nuosavų namų gyventojai turi sumokėti už mikroschemą, tačiau mėnesinio mokesčio jiems nėra. Daugiau informacijos www.registracija.lt

Autorius:  Baksiukas [ Ket, 2008-04-03 9:36 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'M')ano šunys jau seniai turi mikročipus.
Daugiau informacijos www.registracija.lt

Ačiū už informaciją, eisim ir mes pasiženklinti ;) Nerandu tinklapiuose informacijos, kiek tiksliai reikia mokėt už šunį į mėnesį, bet va kaimynė iš kitos laiptinės turi pekinuką, tai sakė moka po 5 lt, kažin gal čia nuo šuns dydžio priklauso, ar tiesiog nuo miesto :huh:

Autorius:  DaivaD. [ Ket, 2008-04-03 22:41 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('Baksiukas', 'N')erandu tinklapiuose informacijos, kiek tiksliai reikia mokėt už šunį į mėnesį, bet va kaimynė iš kitos laiptinės turi pekinuką, tai sakė moka po 5 lt, kažin gal čia nuo šuns dydžio priklauso, ar tiesiog nuo miesto :huh:

Jūs Kaune? Viskas aiškiai surašyta http://www.animal.lt/grc/index.php?s=istatymai&i=763ef68b903e1eff271c5d8fc1dd8943:

8. Už gyvūno registravimą nustatoma tokia vienkartinė rinkliava:

8.1. už šuns registravimą – 20 Lt;

8.2. už katės registravimą – 10 Lt.

9. Už gyvūno laikymą daugiabučiame name nustatoma tokia mėnesinė rinkliava:

9.1. už šuns laikymą – 5 Lt;

9.2. už katės laikymą – 2 Lt.

Autorius:  Baksiukas [ Ant, 2008-04-08 12:43 ]
Pranešimo tema: 

Žemai lenkiu galvą, išglušau visai :tease:

Autorius:  lapexs [ Pen, 2008-05-23 19:36 ]
Pranešimo tema: 

O mus vetas atkalbėjo čipuoti... :unsure: Sako, maža, o ir neefektyvu dingimo atveju... Tai ir atidėjome vėlesniam laikui. Bet rengiamės Vokietijon ir, aišku, su visu turtu. Kaip pasielgti tokiu atveju? Ar užteks ir tatuiruotės?

Autorius:  lonai [ Pen, 2008-05-23 20:00 ]
Pranešimo tema: 

Na, kertant sieną šiai dienai užtenka tatuiruotės, bet pagal ES šalių direktyvas, tatuiruotė kaip priemonė identifikavimui gali būti pripažįstama tik iki 2011 metų.

Cituoju EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS EB Nr. 998/2003 2003 m. gegužės 26 d. dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų ne komerciniais tikslais vežamiems naminiams gyvūnėliams, ir iš dalies keičianti Tarybos direktyvą 92/65/EEB :

4 straipsnis
1. Pereinamuoju aštuonerių metų laikotarpiu nuo šio reglamento įsigaliojimo I priedo A ir B dalyse išvardytų rūšių gyvūnai laikomi identifikuoti, jeigu jie turi:
a) aiškiai įskaitomą tatuiruotę; arba
b) elektroninę identifikavimo sistemą (atsakiklį).

Plačiau apie Europos Sąjungos teisės aktus, kurie reikalingi keliaujant su augintiniu pateikti yra čia Teisės aktai, naudinga teisinė informacija, pasiskaitykit ;)

Mes šiais metais keliavom, šuo tik su tatuiruote šiai dienai, kol kas problemų kelionėje nekilo.

Kita vertus, šiai dienai augintinių registracija Lietuvoje vykdoma su mikročipo, ne tatuiruotės pagalba. Jeigu norėsite registruoti pas save Kaune, reikės mikročipo.

Autorius:  Baksiukas [ Šeš, 2008-05-24 14:27 ]
Pranešimo tema: 

Na čipas dingimo atveju mūsų visuomenėj tai tikrai mažai mačys, nujotų kas mano glušiuką dabar tai jaučiu su visam, galėčiau ir skelbimus kabint ir laiškus rašyt visur nieks neatiduotų <_< <_< <_< nu bent man taip atrodo, tik kad va pastoviai reidai daromi ir baudos mokėt nesinori, o be to jei sumąstysim kur į užsienį važiuot tai tikrai pravers ;)

Autorius:  Zylka [ Sek, 2008-06-22 20:58 ]
Pranešimo tema: 

aš saviškę irgi prieš savaitę čipavau, kadangi į UK ruošiamės...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/