Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 12:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 9:54 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Tikiuosi taza nesupyks, kad perkeliu jos žinutę, bet klausimas tikrai rimtas ir aktualus, tai sukuriu šiam klausimui atskirą temą.
$this->bbcode_second_pass_quote('taza', 'G')al galit patarti kaip išsirinkti šuniuką. Vadoj 3 šuniukai ir visi patinėliai. Pirmas gimęs yra pats smulkiausias, judriausias ir jam labiausiai mamos reikia. Kiti du pasitenkina ir viens kito draugija jei mamos nėra šalia. Paskutinis gimęs yra pats stambiausias. Taip buvo kai juos matėme 2 savaičių. Dabar savaitgalį vėl važiuosim aplankyti ir jau reiktų nuspręsti kurį išsirinkti.

Iš savo patirties deja, nelabai ką galiu pasakyti, kadangi pati įsigijau šuniuką ekspromtu, kitą kartą taip nedaryčiau, na bet čia mano situacija tokia buvo. Kadangi aš norėjau patinėlio, o vadoje buvo likę tik po vieną kalytę ir patinėlį, pasirinkimo nelabai ir buvo. Bet kas man labai patiko, kad tik pamačius šuniukus (o jie tikrai abu buvo super gražūs), tai Tango iškart prisiklijavo prie manęs - drąsiai ėjo su manim bendrauti, žaisti. Vat kalytė daugiau prie vyro ėjo, bet kadangi sprendžiau aš.... Šiaip jeigu pasirinksit pirmąjį - tam, kuriam labiausiai mamos reikia - tai aš Jūsų vietoje būdama, šiek tiek ilgiau prie mamos palikčiau - visgi socializacija šunų bendruomenėje tokiems mažyliams, mano nuomone, labai aktuali. Per anksti paimtas šuniukas dažniausiai būna jautresnis, bailesnis, nedrąsus, jis sunkiau pergyvena stresą susijusį su naujų namų atsiradimu. Gal pavyktų susitarti su kalytės šeiminkais, kad pasiimsite šiek tiek vėliau. Beje, o kada kalytės šeimininkai nori, jog šuniukai jau pereitų pas kitus šeimininkus?
Aišku, žiūrėkite pagal situaciją, kuris jums labiausiai patiks. Tiesa, neužmirškit paklausti apie šuniukų skiepus ir nukirmėlinimą. Šitą save gerbiantys ir besirūpinantys tiek kalės, tiek šuniukų sveikata kalės šeimininkai PRIVALO atlikti.

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 10:10 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 13:23
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius, Lithuania
Aš tai nebūčiau tokios griežtos nuomonės apie skiepą. Pirmą nukirmėlinimą taip, veisėjas privalo padaryti. Bet jei naujieji šeimininkai šuniuką pasiima 1.5 mėnesio amžiaus, tai jis dar negali būti paskiepytas. Aš asmeniskai šuniuką sau imčiau tokio amžiaus, iškart po tatuiravimo, ir pasiskiepyčiau pati. Mano nuomone, kuo anksčiau šuniukas gyvens su šeimininkais, tuo geriau.
O dėl pasirinkimo, žiūrėčiau, kuris pirmas atbėga pas nepažįstamą žmogų, drąsiai elgiasi patalpoje ar lauke (geriausia nepažįstamoje aplinkoje). Taip pat labai svarbus maisto instinktas. Pažiūrėčiau kaip šuneliai ėda, koks pas juos apetitas. Ir pagal tai rinkčiausi vados lyderį. Nu aišku, jei dar nusimanot apie eksterjerą ir ruošiatės parodoms, tai išvaizda, judesys ir nebūtų paskutinėje vietoje :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 10:20 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Ceri, aš kadangi neturiu labai didelės patirties su šuniukais, jų išsirinkimu, tai man dar vienas klausimas yra - ar yra skirtumas tarp atskirų veislių šuniukų, kokiu laikotarpiu jei turėtų būti pasiimami? :rolleyes: .
O dėl skiepų - tai taip, čia priklauso nuo to, kokio amžiaus jie palieka namus. Kadangi aš pasiėmiau 3,5 mėn., tai kai kurie skiepai turėjo jau būti padaryti. Kiekvienoje situacijoje čia skirtingai gali būti.

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 11:17 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Pen, 2008-01-04 11:45
Pranešimai: 235
Miestas: Kaunas
nnn


Paskutinį kartą redagavo Cezaris Tre, 2008-04-23 14:42. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 11:50 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('lonai', 'C')eri, aš kadangi neturiu labai didelės patirties su šuniukais, jų išsirinkimu, tai man dar vienas klausimas yra - ar yra skirtumas tarp atskirų veislių šuniukų, kokiu laikotarpiu jei turėtų būti pasiimami? :rolleyes: .


Iš tikrųjų yra skirtumas tarp veislių. Ceri - vokietistė, ir renkasi taip, kaip įprasta rinktis tarnybinių veislių šunis. T. y., kad šuo būtų kuo labiau orientuotas į šeimininką, kad šeimininkas jam taptų dievu :) Su taksais yra kitaip. Jiems būtina pabūti ilgiau prie mamos, geriau išmokti "šunų kalbos", pagaliau ir užaugęs taksas neturi būti komandas vykdančiu robotu, jis turi būti mąstantis šuo (urve akis į akį su žvėrimis nėr iš ko laukti komandos - reikia priimti sprendimus pačiam).
Toliau, pradedančiajam rinktis vados lyderį nepatarčiau. Nepatyręs šeimininkas sunkiai su tokiu susitvarkys ir gali užsiauginti namų despotą. Bailus šuniukas, žinoma, irgi negerai. Reikia ieškoti aukso viduriuko.

Pasakysiu visai neprofesionaliai. Reikia rinktis tą, kuris lips prie širdies. Arba tą, kuris pats pasirinks jus... Parodos parodom, tačiau svarbiausia - koks šuo gyvens šalia jūsų ilgus metus, jo charakteris, sveikata, kontaktas. Pagaliau meilė.

Kai rinkausi Anri, jis vadoje buvo vienintelis toks, kokio man reikėjo - juodas su įrūdžiu patinukas. Taip jau sutapo, kad jis buvo ir vados lyderis. Atsimenu, pirmasis atbėgo manęs pasitikti, kai atvažiavau (jam buvo 3 mėnesiai)... Išaugo labai labai kieto charakterio, tačiau absoliučiai mano šuo. Tobulas.
Štai, dar išlikęs skelbimas apie Anri vadą :) http://www.dog.ru/index.php3?mode=5&act=show&id=41673

Žinoma, pažiūrėjus į jo mažiuko nuotrauką, aiškiai matosi vienas eksterjero trūkumas, kuris išliko ir suaugus. Tačiau matosi ir privalumai, kurių dėka jis tapo Lietuvos, Latvijos ir Rusijos čempionu, ir būtų pasiekęs dar daugiau, jei aktyviau būtume važinėję po parodas :) http://www.dog.ru/index.php3?mode=5&act=show&id=45414

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 14:00 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 13:23
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius, Lithuania
Aš tai Trumi rinkausi taip - paskambinau per Daivos rekomendacijas veisėjai ir pasakiau, kad man reikia gero charakterio ir parodinio takso, ir paprašiau, kad išrinktų pati veisėja :lol: Spėju, kad gavau kas liko :) Vados pažiūrėti gyvai negalėjau, tai pažiūrėjau mažių nuotraukas ir, tiesą pasakius, man buvo tas pats, kuri kalytė bus manoji :P
Dėl šuniuko rinkimosi būdo, nemanau, kad yra skirtumas, kokią veislę renkiesi. Tas, kuris pribėga pirmas, dažniausiai ir būna vados lyderis :) O tas neprofesionalus požiūris "kuris prie širdies limpa" tinka ir naujokams, ir veislės žinovams. Nes gilinantis į mylimą veislę, atsiranda taip vadinama "čiuika" - sukaupi daug patirties, esi matęs daug vadų ir kas iš jų išauga, pradedi pažinti šuniukų psichologiją ir t. t... ir dažnai jau iškart matai, kurio šuniuko tau reikia. Tačiau dabar aš nesirinkčiau šuniuko per vieną dieną. Pradėčiau juos stebėt nuo 3 savaičių iki 6 savaičių. Jei yra galimybė, bent syki per savaitę važiuočiau pažiūrėt, kaip jie auga, kaip elgiasi, keičiasi. Tai manau geriausias laikas rinktis šuniuką. Dviejų mėnesių, veisėjų teisinga linkme prižiūrimi ir auklėjami, šuniukai suvienodėja ir pasirinkti darosi sudėtingiau.
Daiva, VA - ne robotai! prašom neįžeidinėti! :ticked:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 14:51 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2007-10-26 16:02
Pranešimai: 116
Miestas: Panevėžys
O kodėl nesirinkti veislyno, kuris veisia daug veislių? Mano veisėja yra veterinarė ir veisia vidurinės Azijos aviganius ir standartinius trumpaplaukius taksus... :mellow:

_________________
Trumpaplaukis Standartinis Taksas Fiokla iš Favoritų lizdo
http://public.fotki.com/taksomanija/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 14:59 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', 'D')aiva, VA - ne robotai! prašom neįžeidinėti! :ticked:


Atsiprašau :blushing: Žinoma, ne robotai. Jie tiesiog labai drausmingi.

$this->bbcode_second_pass_quote('Laura&Feilla', 'O') kodėl nesirinkti veislyno, kuris veisia daug veislių? Mano veisėja yra veterinarė ir veisia vidurinės Azijos aviganius ir standartinius trumpaplaukius taksus... :mellow:

Ne, čia ne tas atvejis. Dvi veislės ir nedaug vadų - tai visai normalu. O kai veisia kokias penkias veisles, ir visada, kada besikreiptum, turi šuniukų pardavimui... tai nei į visus veislių ypatumus kaip reikiant įsigilina, nei šuniukai gauna gerą priežiūrą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-03-07 15:05 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2007-10-26 16:02
Pranešimai: 116
Miestas: Panevėžys
Aa, aišku :) Pvz: kaip veislynas ''Anykščių vynas'' ... :rolleyes:

_________________
Trumpaplaukis Standartinis Taksas Fiokla iš Favoritų lizdo
http://public.fotki.com/taksomanija/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2008-03-11 19:58 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2007-12-15 17:51
Pranešimai: 345
Miestas: Kaunas
Aš savo "rodničioką" išsitraukiau iš kašiko, nes jis mus pamatęs pats pirmas pradėjo iš jo ropštis, o kai pasiėmiau ant delno, na jis ten beveik tilpo, truputuką subiniukas kabojo, tai jis man pradėjo uodegytę vizgint, kai kiti likę du šuniukai net į mūsų pusę nežiūrėjo, o susispaudę tupėjo kašėj, namo vežantis visą kelią šuniukas gulėjo prisispaudęs prie manęs, vardą išrinkau nuvažiavus vos kelis metrus, tiesiog jis jam kažkaip "prilipo", o dabar šunelis jau išsirinko gaujos vadą, kaip nekeista juo tapo mano vyras, aš tik glostytoja, užtarėja, maitintoja ir lovos kaimynė, pas kurią galima pasišildyt, kai iš po kaldros išmeta šeimininkas :D tik va charakteris :wallbash: :wallbash: :wallbash: vyras žvengia, sakė šuo visas į mane, kai nenori kažko girdėt, tai neprisišauksi :lol: miegam abu kaip gaisrininkai :lol: ir dar krūvas visokių panašumų rado, sakė net darbužių derinimas vyksta ruda+juoda, nors nieko specialiai nepirkau, tik sutapo :lol: :lol:

_________________
(!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2008-03-11 22:21 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Sek, 2008-02-10 20:13
Pranešimai: 149
Miestas: KYBARTAI
o mes savo muitinėj iš dviejų išsirinkom. kol atvežė iš Kaliningrado, tai abu buvo tokie prisnūdę, kad ištraukus iš narvelio išlindo abu, pasisiojo :) ir vaikšto, nesupranta kur randasi, tai vieną šiaip netaip prisišaukėm :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-03-12 14:10 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Pir, 2008-02-11 13:06
Pranešimai: 8
Miestas: Kaunas
Ačiū už patarimus visiems :)

Tai buvom apžiūrėti mažylių :wub: Labai faini visi, bet mes dabar tarp dviejų renkamės. Pirmas toks vienišius matosi, o kiti du tarpusavyje jau žaidžia (jiems dabar 1 mėn) ir prie mūsų ėjo, pirštus laižė ir kandžiojo :D . Kadangi mes turim dar vieną šunį, tai galvoju kad geriau iš jų rinktis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 13:40 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2008-06-17 19:16
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Niu daba aš sakysiu žodį labai griežtą apie robotus :) (juokauju žinoma).

Mes su žmona taip pat rinkomės šuniuką iš nuotraukų, tiesa dar ir laikas kažką reiškia (koks šuniuko amžius savaitėmis). Turėjau aš tokį kaimyną jis dresuodavo šunis policijos, tai jis man dėstė dresavimo tiesas ir pasakojo apie šunų charakterius (o pasakojo dėl to, kad aš tada turėjau tokį pasiutėlį negrynaveislį taksą, razbainiką, kuris iš mėsos parduotuvės dešras vogdavo, bet ir su manim dalindavos kartais, skūrelių parnešdavo :)), tai vat šuniuką dresūrai jis pasiimdavo po 5 savaičių, bet pas motiną veždavo maitintis, pagrindinis tikslas buvo išmokyti šunį sutelkti dėmesį, tai yra po dviejų savaičių jis jau mokėdavo tris pagrindines komandas: į vietą (čia bausmės komanda), šalia, ir fu. Tiesa, dar prie vardo pripratindavo. Jis sakė, jei mokės šitas komandas, išmoks visas komandas, kurių tau reikia. Kai aš pradėjau mokyti savo šunį (Amsių, jis jau buvo 9 mėnesių), išmoko dviejų komandų "ainam į lauką" ir "nori vonion?" (čia piktoji komanda, nuo kurios Amsius bėgdavo slėptis). Kaimynas man paaiškino, kad mano šuo per senas ir pas jį tiesiog jau neįsigilins komandos. Taip ir buvo, visko ko jis išmoko po to, jis darydavo su viena komanda, PVZ: sėdėt - jis daro sėdėt, balsas, gultis, balsas. Tai vat, aš manau, kad bailys šuo pasidaro tada, kada jis laikomas namuose iki paskutinio skiepo ir nėra vedamas į lauką ir nemato kitų šunų. Nežinomybė kuria didžiausias baimes. Dėl draugiškumo irgi paprasta, kaip tu elgiesi su šuniu, taip ir jis su tavim elgiasi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 14:02 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
$this->bbcode_second_pass_quote('Liusi - Mika', 'N')iu daba aš sakysiu žodį labai griežtą apie robotus :) (juokauju žinoma)

Kai aš pradėjau mokyti savo šunį (Amsių, jis jau buvo 9 mėnesių), išmoko dviejų komandų "ainam į lauką" ir "nori vonion?" (čia piktoji komanda, nuo kurios Amsius bėgdavo slėptis). Kaimynas man paaiškino, kad mano šuo per senas ir pas jį tiesiog jau neįsigilins komandos. Taip ir buvo, visko ko jis išmoko po to, jis darydavo su viena komanda, PVZ: sėdėt - jis daro sėdėt, balsas, gultis, balsas. Tai vat, aš manau, kad bailys šuo pasidaro tada, kada jis laikomas namuose iki paskutinio skiepo ir nėra vedamas į lauką ir nemato kitų šunų. Nežinomybė kuria didžiausias baimes. Dėl draugiškumo irgi paprasta, kaip tu elgiesi su šuniu, taip ir jis su tavim elgiasi.


Na, nežinau nežinau, bet su tuo kaliega, kuris sakė jog 9 mėn. šuo per senas, tai dar pasiginčytau :lol:
Kodėl? Ogi šią žiemą saviškį pradėjau mokinti tokių komandų kaip "pas mane", "gulėt", gulėt net su išlaikymu. O jam tuomet jau buvo NET 18 mėn. t.y. 1,5 metų. sakyčiau pagal kaimyną - mano šuo būtų jau beviltiškas dresūrai. Gulėt išmoko net su išlaikymu - galima iki 50 m. atstumu nueiti nuo jo - jis liks vietoje, ir duodant komandą - jam net klausimų nėra ką reikia daryti - gulasi iškart. Lygiai taip pat ir tėvų šunį 3 m. neseniai prieš porą mėn. pabandžiau - na tai net nusistebėjau, jam dresuoti tikrai būtų reikalinga pastangų - paprasčiausiai imlus labai.
Man atrodo, kad dresūrai - niekada nevėlu. O dėl draugiškumo - na, čia gal irgi niuansų yra - pvz. maniškis su patinais yra peštukas, o su kalėm - "mir, družba i liubov" :lol: Kažkaip nesurašyčiau visų šunų pagal vieną kurpalių.

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2008-06-26 15:47 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2008-06-17 19:16
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
kažkodėl taip jau susidėjo, kad pirmo šuniuko aš net akyse nemačiau, kai jau žinojau, kad jį turėsiu, tiesą pasakius aš net nežinau ar būčiau pasirinkęs jį. Bet ačiū dievui, kad taip nutiko, nes geresnio draugo gyvenime neturėjau (o Mikutė buvo geriausia draugė).


Paskutinį kartą redagavo jurga&gedas Pen, 2008-06-27 7:47. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007