Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 13:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 14:39 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Liusi - Mika', '.')...tai vat šuniuką dresūrai jis pasiimdavo po 5 savaičių, bet pas motiną veždavo maitintis, pagrindinis tikslas buvo išmokyti šunį sutelkti dėmesį, tai yra po dviejų savaičių jis jau mokėdavo tris pagrindines komandas: į vietą (čia bausmės komanda), šalia, ir fu. Tiesa, dar prie vardo pripratindavo.

...Jis dresavo taksus? :D (tai retorinis klausimas, atsakymą visi žinome :)).
Matote, jei norime tarnybinio šuns - renkamės tarnybinę veislę ir dresuojame maždaug pagal jūsų kaimyno principus. Jei norime šuniuko "rankinuko" - imame jorką, nešiojame ant rankų ir tepame kailiuką balzamais. O jei norime tokio unikalaus, nepakartojamo charakterio šuns kaip takso - imame taksą ir bendraujame su juo kaip su taksu. Neapleisdami būtinosios dresūros, tačiau ir nelaužydami charakterio.

Beje, Marko pradėjau mokyti likti vietoje su išlaikymu, kai jam buvo 3 metai. Jo tėvo Anri nemokiau... hm... na, iš pagarbos jo amžiui, statusui ir neeiliniam protui (su juo galima bendrauti žmonių kalba ar tiesiog žvilgsniu). Bet jis nusižiūrėjęs į sūnelį pats pramoko :) tik nereikalauju iš jo nepriekaištingo vykdymo.
Švilpuką komandai "pas mane" pradėjau naudoti tik prieš kelis mėnesius. Marko (dabar beveik 5 metų) išmoko labai greitai ir tikrai gerai. Anri (6,5 metų) irgi pats išmoko, tik vėlgi, ne atskuodžia kaip kulka (kaip Marko), o ateina kiek galėdamas lėčiau - nes jis yra Taksas iš didžiosios T :D

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 15:10 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2008-04-05 11:17
Pranešimai: 507
Miestas: Vilnius
Daiva, o kaip gi išmokyti taksiuką kviečiant atbėgti pas šeimininką???? man nu niekaip nesiseka... namie be problemos atbėga, o lauke... kol duodu skaniukus, tai atbėga, pasiglemžia skaniuką ir sprunka toliau, o kažkiek kartų nedavus skaniuko net nepasuka galvos šaukiant vardu... jau nėra kantrybės... ir traukia lauke kaip pasiutusi, jokia smaugianti apykaklė nepadeda... su ja jau beveik tris mėnesius vaikštom ir nieko... traukia :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 15:18 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2008-06-17 19:16
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Tiesos yra, Taksai kalytės ar patinai visi iš didžiosios T :) bet mokydamas nuo mažens charakterio nelaužai, o tiesiog jis toks užauga, jis žino kaip elgtis teisingai, kad nebūtų komandos į vietą. Žinoma, taksai turi vieną savybę, jei nors kartą leidai, tai reiškia, kad visada bus galima! :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 15:32 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
$this->bbcode_second_pass_quote('Liusi - Mika', 'T')iesos yra, Taksai kalytės ar patinai visi iš didziosios T :) bet mokydamas nuo mažens charakterio nelaužai, o tiesiog jis toks užauga, jis žino kaip elgtis teisingai, kad nebūtų komandos į vietą.

^_^ Manau tam, kad šuo žinotų, kaip reikia anot šeimininko gerai elgtis - mokinti reikia nepriklausomai nuo amžiaus, ir karts nuo karto protingai priminti (ne bartis, ne auklėti, o tik priminti :)) kokia tvarka ir kas čia šeimininkas.
$this->bbcode_second_pass_quote('Liusi - Mika', '')inoma, taksai turi vieną savybę, jei nors kartą leidai, tai reiškia, kad visada bus galima! :)
Va va, taksas visuomet bandys šeimininką, tik aš sakyčiau, kad takso pozicija kita, ne visada bus galima - "o gal šį kartą jau galima". Vat už ką aš saviškį gerbiu - kad prieš kažką sumanydamas prie mano akių - visuomet "atsiklausia" - t.y. atsisuka, apsidairo ir pakėlęs galvą pasižiūri į mane. Nežinau, ar taip jis laukia pritarimo, o gal tik stebi mano budrumą :lol: bet šitaip išvengiu labai daug "iškadų" :D

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 17:30 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Trilly', 'D')aiva, o kaip gi išmokyti taksiuką kviečiant atbėgti pas šeimininką???? man nu niekaip nesiseka... namie be problemos atbėga, o lauke... kol duodu skaniukus, tai atbėga, pasiglemžia skaniuką ir sprunka toliau, o kažkiek kartų nedavus skaniuko net nepasuka galvos šaukiant vardu... jau nėra kantrybės... ir traukia lauke kaip pasiutusi, jokia smaugianti apykaklė nepadeda... su ja jau beveik tris mėnesius vaikštom ir nieko... traukia :(

Kažkur darote klaidas. Protingiausia būtų paimti bent kelias pamokas pas gerą dresuotoją.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 19:28 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2008-04-05 11:17
Pranešimai: 507
Miestas: Vilnius
gal galite parekomenduoti ką nors? nieko nepažįstu ir net nežinau kur ieškoti....
:huh:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 19:57 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Ieva 37068542514 arba Kęstas 868177007. Abu yra dirbę su forumo dalyvių taksais.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 21:54 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2008-05-23 18:55
Pranešimai: 1033
Miestas: Kaunas
O Kaune??? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2008-06-25 22:23 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
O Kaune pažįstu tik Vaidą Paknį iš k-9, bet jis man rodos dabar beveik nedirba su klientais... Gal kauniečiai dar ką patars. Kažkas berods Nasrus lankė.

Tiesa, vilniečiams Ievą truputį paskubėjau rekomenduoti - ji prieš kelias dienas pagimdė sūnų ir kol kas nedirba.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2008-06-26 9:03 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2008-04-05 11:17
Pranešimai: 507
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'I')eva 37068542514 arba Kęstas 868177007. Abu yra dirbę su forumo dalyvių taksais.


ačiū :D būtinai paskambinsim, nes reikia gi auginti išauklėtą panelę.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2008-06-26 15:44 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2008-06-17 19:16
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Jai nori prisišaukti taksiukę, turi tikrai labai daug su ja žaisti, kai aš šaukdavau Mikutę ji pas mane atbėgdavo net jeigu su kitu šuniuku lakstė, priežastis - aš buvau įdomesnis, tiesa, to nepasakysiu kai žmona vedžiojo (ji žemesnė gaujoje negu Mika :)), tai vat, kitas būdas - pasislėpkit, matote, kad ji laksto, į jus dėmesio nekreipia - pasislėpkit, žinoma, taip, kad matytumėt ją. Ir laukite kol pasiges - aš tai vadinu šoko terapija, kai Mikutė nenorėdavo eiti namo ir stovėdavo ant laiptų sakydama "dar pažaidžiam", aš uždarydavau lauko duris, ji necypdavo, bet stovėdavo prie pat durų, ir kai jos atsidarydavo, ji maudavo taip greit, kad ir kviest nebereikdavo. Nors bailė ji nebuvo.

o dėl nuolatinio auklėjimo tai čia normalu, kad tai reikia daryti pastoviai, tik pradžia yra 90% viso auklėjimo, ir nuo jo priklauso koks šuo bus! o po to kaip jūs sakot reikia priminti tik kas šeimininkas! Taksui turi būti griežtos taisyklės, nes jis ir pats kuria griežtas taisykles! (pavyzdys: mano žmona leido nuo mažens Mikutei graužti tapkes, žinoma, po pusės metų namuose neliko tapkių, žmonos tapkių, mano tapkės buvo neliečiamybė, išskyrus vieną tapkę, kurios kraštelį apgraužė :)), taigi, ji sukūrė taisyklę - šito kvapo pailgas kramtukas yra mano, ir aš darau su juo ką noriu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-07-28 9:59 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2007-12-15 17:51
Pranešimai: 345
Miestas: Kaunas
Ateinu pasigirt ir patarimo klaust, komadą "klenčyt" jau mokam, balsą pademonstruot išmokom, leteną irgi jau pats atkiša, aišku visa tai fermentinio sūrio gabaliukų pagalba, bet išmokom, o ką daryt, kad lauke paleidus būtų galima prisišaukt, gal irgi skanukus kišt :huh: kažkaip visą laiką farširuot šunį sūriu nesinori, mažiukas dar ateidavo, o dabar jei paleidau tai viso gero, niekaip nepavyksta išgirst, ir prie žmonių labai stengiuosi neleist, nes visų draugas, kas pašauks ar paglostys, pas tą nueis, kaip atpratint nuo tokių dalykų net neįsivaizduoju <_<

_________________
(!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-07-28 10:17 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2008-05-16 10:52
Pranešimai: 1639
:) išaugs... paprašyt... pas kokį nenamiškį, kad pasikviestų ir dirželiu... dar, kad sūrio pasiūlytų ir vėl dirželiu... :) galima ir plona rykštele :P


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-07-28 10:38 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Marijonas', ':')) išaugs... paprašyt... pas kokį nenamiškį, kad pasikviestų ir dirželiu... dar, kad sūrio pasiūlytų ir vėl dirželiu... :) galima ir plona rykštele :P

Nesutinku. Šitaip taksas pradės bijot žmonių ir taps agresyvus.
Subrendęs taksas ir be tokių "pamokų" tampa nepatiklus svetimiems.
Reiikia mokyti komandos "pas mane", ir tik jos, o ne jokių ten "labas" ar kitų nesąmonių.
Jei tinka sūris, tuomet visada vedžiojant reikia turėt sūrio. Šaukt šunį pas save kuo dažniau, duot sūrio ir leist toliau lakstyt. Kelis kartus išprovokuoti tokią situaciją, kad "neišgirsta" komandos, o tuomet švystelėti jam į užpakalį grandinėlę (taip, kad nematytų iš kur ji atskrido). Visa tai reikia daryti apgalvotai. Šaukti "pas mane" ne kritinėj situacijoj, kai šuo labai susidomėjęs kažkuo kitu, o tuomet, kai jis pakankamai ramiai nusiteikęs ir šiek tiek nuobodžiaujantis. Grandinėlės metimą suorganizuoti tuomet, kai jis nėra per toli, kad būtų lengva pataikyti, ir kad garantuotai bėgtų pas šeimininką, o ne kur akys mato (pradžioje geriau viską daryti aptvertoje teritorijoje). Visa tai kartoti ir kartoti, kasdien, per kiekvieną pasivaikščiojimą, tol, kol šuniui giliai įsišaknys sąlyginis refleksas, kad komandą vykdytų net negalvodamas. Kartoti ir vėliau - visą gyvenimą.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-07-28 11:06 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Aha, profilaktiškas komandų kartojimas - visų mokslų pagrindas :D . Tango jau 2 metai, bet pasivaikščiodami vis dar pasikartojam šitą komandą. Ir dar - iš savo patirties rekomenduočiau išmokti komandą "stok" - mes gyvenam mieste, prie pat gatvės.:huh: Tam, kad neišbėgtų į gatvę ir mokinom. Prieinam prie gatvės ar įvažiavimo į kiemą ir sakom "stok". Stovi kaip įbestas, nė žingsnelio niekur . (Beje, žino komandą "palauk" - tuomet stoviniuoja, šniukštinėja tame pat atstume, o "stok" - griežta "geležinė" komanda - stovėti anei krust.)
Bet neatsipalaiduojam - vien "stok" komandos mokėjimas negarantuos, jog neišbėgs, juk būna visokių situacijų. :mellow:

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 15 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007