Taksų mylėtojų forumas
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Didelės problemos su takso elgesiu
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=733
Puslapis 13

Autorius:  mindze [ Tre, 2010-04-14 8:57 ]
Pranešimo tema:  Didelės problemos su takso elgesiu

Iškart pasakysiu, kad šuniukas yra be dokumentų, todėl neprašau komentarų šiuo klausimu.
Turiu taksų kalytę, kuriai jau tuoj bus du mėnesiai. Pirkom kada buvo netoli pusantro mėnesio. Pradžioj buvo rami, o dabar pasidarė visiškai pasiutus. Pribėga ir kanda į kojas, gal žaidimo forma, bet vis tiek nėra malonu. Kada paimi ant rankų taip pat kanda, net į veidą, nors ant rankų labai mėgsta būti paimta. Nubausta visiškai nepasimoko ir vėl gal kiek atsargiau, bando kąsti. Dažnai pribėgus pradeda loti, kad pasiimtum ant rankų, o jei neimi nenustoja lojus, o bausme šiuo atveju ar tai būtų prispaudimas prie žemės, ar papurtymas už pakarpos nelabai padeda, ji toliau loja. Žaidžiant dažniau taikosi kąst į ranką, nei į žaisliuką. Nors visaip bandėm pratinti savo reikaliukus dažniausiai daro ne ant laikraščio, kur turėtų daryti, o ant plytelių ar parketo, netgi ant kilimo. Pradėjo plėšyti tapetus, griaužt kėdes. Manau ji supranta, kad hierarchijoje yra paskutinė, nes į ją žiūrint akis visada nusuka iškart į šoną.
Tiesa, vis dar neleidžia miegoti. Pradeda loti 6-7 ryto, nors ignoruodavom, tai nepadeda, ji toliau sėkmingai loja.
Gal patarimų duotumėt?
Ačiū

Autorius:  Marijonas [ Tre, 2010-04-14 9:39 ]
Pranešimo tema: 

... daugiau meilės ir kantrybės :)

Autorius:  mindze [ Tre, 2010-04-14 9:40 ]
Pranešimo tema: 

Laukti kol paaugs ir tada taps protingesnis? :)

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2010-04-14 9:42 ]
Pranešimo tema: 

buvau daug prirašius, bet užlūžo internetas ir viskas išsitrynė. Tai dabar trumpai: jūsų kalytė elgiasi kaip normalus 2 mėnesių šuniukas. Ko jūs tikitės iš tokio kūdikio? Kad nežaistų, kad negraužtų daiktų? Nesysiotų? Nesijaustų vienišas ir sužvarbęs paryčiais? Tai gal kol nevėlu pripažinkit, kad nesat pasiruošę auginti šuniuką, ir suraskit jam naujus šeimininkus? Juo labiau, kad nemažai prirašėte apie bausmes, bet nei žodžio - apie pagyrimus, paskatinimus.

Autorius:  mindze [ Tre, 2010-04-14 10:45 ]
Pranešimo tema: 

Na jeigu tai normalu, tada viskas gerai. Aš tiesiog išsigandau, kad šuniukas elgiasi kitaip nei derėtų. Na, o dėl pagyrimų kartais giriu, bet nežinau ar jis tai supranta. Reiks tikriausiai daugiau literatūros paskaityt šiuo klausimu. Dėkui

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2010-04-14 10:57 ]
Pranešimo tema: 

Auklėti reikia kantriai. Įkyriai loja? Sakot CIT, ir užčiaupiat snukį. Nutilo - pagiriat ir paduodat kąsniuką. Medžioja kojas? Nešiojatės už juosmens susuktą laikraštį ir pliaukštelėjat ("baudimas" laikraščiu tinka tik tokioj situacijoj); gražiai vaikšto paskui jus - pagiriat ir duodat kąsniuką... Skaudžiai kandžiojasi? Urzgiat ir kandat atgal (nepamirškite, kad jūsų kalytė pernelyg anksti atskirta nuo mamos ir praradusi mamos auklėjimą). Pernelyg anksti keliasi? Aktyviau pažaidžiat vakare, kad labiau nuvargtų. Graužia baldus? Reiškia, nepakankamai išliejo energiją. Daugiau žaiskit, mokykit elementarių komandų - bus dviguba nauda, nes tokio amžiaus šuniukas labai imlus, žaidimo forma daug ko išmoks, plius dresūra šunis labai nuvargina, jiems nebelieka energijos destruktyviai veiklai. Jei to negana - įsitaisykit narvą.
Dėl balučių namuose forume yra nemažai prirašyta, čia gal nesikartokim.

Autorius:  kestas1982 [ Tre, 2010-04-14 11:21 ]
Pranešimo tema: 

tą patį darė, sprendimas buvo kišt žaislą, kad jį kandžiotų, o ne rankas ar kojas.

Autorius:  Krona [ Tre, 2010-04-14 14:07 ]
Pranešimo tema: 

Manau čia beveik kiekvienas viską tą patį pergyveno. Mes džiaugdavomės kiekvieną kart, kai nors priekines letenas ant palutes pasidėjus pasisiodavo, žaist pati kažkaip pamažu gražiai išmoko, keldavo anksčiausiai ryte, gal tik metų sulaukus nustojo dantukais gadinti mūsų daiktus... Žodžiu meilės ir kantrybės :) O ir su suaugusiu taksu manau to vis tiek dar reikia.

Autorius:  Arune [ Tre, 2010-04-14 17:02 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('mindze', 'N')a jeigu tai normalu, tada viskas gerai. Aš tiesiog išsigandau, kad šuniukas elgiasi kitaip nei derėtų. Na, o dėl pagyrimų kartais giriu, bet nežinau ar jis tai supranta. Reiks tikriausiai daugiau literatūros paskaityt šiuo klausimu. Dėkui

Tik nenusiraminkit su "tai normalu" ir nelaukite, kad taksiukė pati taptų šilkine. Mūsų Nitro tokio amžiaus būdamas buvo kaip šilkinis, bet kuo toliau tuo labiau stengiasi charakterį demonstruoti. Mes be profesionalių dresūros trenerių vargu ar būtume ko nors išmokę. Jei galite sau leisti dresūros treniruotes, kai tik turės visus skiepus, gali drąsiai keliauti į "darželį" ;) . O jei ne, tai galima ir pasiskaityti, ir video internete rasti.
Girti reikia ypatingai džiugiai. Pvz. aš pastoviai gaunu velnių dėl santūrių pagyrimų. :rolleyes: Sėkmės!

p.s. mes visada vedam Nitro į lauką 6-7 val. Galite bandyti ignoruoti, bet jei "gamta šaukia", nedaug priignoruosite :D

Autorius:  Raminta [ Tre, 2010-04-14 20:08 ]
Pranešimo tema:  Re: Didelės problemos su takso elgesiu

$this->bbcode_second_pass_quote('mindze', ' ')
Tiesa, vis dar neleidžia miegoti. Pradeda loti 6-7 ryto, nors ignoruodavom, tai nepadeda, ji toliau sėkmingai loja.


Mes šią problemą išspendėm labai lengvai tiesiog
pradėjome leisti miegoti kartu lovoje, nes bent mūsų Nika miegodavo tol kol mes neatsikeldavome.
O savaitgaliais išmiega iki 10 val. ryto. :lol:

Autorius:  Anna & Trilly [ Pir, 2011-08-22 14:07 ]
Pranešimo tema: 

Neradau panašesnės temos, todėl nusprendžiau rašyti čia, nors neturiu didelės problemos su taksų elgesiu, bet tik savo abejonių..
Bėda ta, kad Trilly pastaruoju metu pasidarė labai baikšti: bijo bet kokio stipresnio garso, seka mane po visą butą paskui, kiekvieną kartą man pakilus nuo stalo ar sofos. Ypač dienos metu. Vakare kažkaip nusiramina. Jei su vyru kalbame aukštesniais tonais ar net man telefonu atsiliepus ir kalbant neigiamu tonu, ji susigūžia ir prispaudžia ausis ir kartais net dreba... arba bėga pas vyrą ant kelių arba priešingai pas mane, kai taip kalba jis. Namie kur nors pasigirdus stuksenimui ar krapštelėjimui, pakyla nuo guolio ir prieina prie kojų arba tiesiog prisėlina šalia... Vienas iš guolių yra šalia mano rašomojo stalo, ir dirbdama prie kompiuterio nuolat jaučiu ir atsisukusi matau į save įbestą žvilgsnį, tartum ji kažko lauktų ar tikėtųsi.
Neatpažįstu savo dominuojančio takso, kuriam kartais sunku būdavo parodyti, kas namie Alfa. Lauke tokių problemų nekyla.
Gal kas nors turėtumėte kokių minčių ar komentarų? Gal čia man tiesiog marazmai kokie...

Autorius:  DaivaD. [ Pir, 2011-08-22 14:12 ]
Pranešimo tema: 

Gal vertėtų pasirodyti veterinarui ir atlikti tyrimus. Būna ir taip, kad jokių ligos simptomų dar nesimato, bet šuns elgesys pasikeičia, nes jam kažkur kažką skauda.

Autorius:  mielka [ Pir, 2011-08-22 15:03 ]
Pranešimo tema: 

O ruja kada buvo?

Autorius:  a95 [ Pir, 2011-08-22 15:28 ]
Pranešimo tema: 

elgesys staiga pakito ar palaipsniui?

Autorius:  Iris [ Pir, 2011-08-22 15:37 ]
Pranešimo tema: 

Jei neklystu, Trilly sterilizuota, taigi su ruja turbūt nesusiję.. man irgi iš pradžių kilo mintis, kad gal tame reikalas (nes bent jau Nata tai visiškas lotuliukas pasidaro per rują, tokia nuskriausta nuskriausta), bet čia matyt kitos priežastys.. gal tikrai reikėtų sveikatos bėdų ieškoti, gal kas namų aplinkoje pasikeitė, kad sustresavo šunelis...

Puslapis 13 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/