Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 17:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-11-07 14:02 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', '
')Įvertinimui reikia patirties ir pasiekto rezultato, vien teorijos, mano galva, neužtenka. Juolab, kad kitus apsiimi mokyt. Bet ką gali žinoti, gal jis jau seniai dviem frontais dirba :)

Aš tai spėju, kad tikisi turimais metodais apsieiti ;) O kai pagalvoji - negi koks apmokytas VA nepraeitų to pėdsako ir nepalotų pabaigoj? Ir gautų sau 1 laipsnio diplomą :D

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'K')ai susierzinęs šuo pradės loti, pagirti ir, nuėmus kailį, leisti valgyt. Tokiu būdu kailis visada asocijuosis su maistu, esančiu po juo. O kad jį gautum, reikia pirma paloti :)
Esu bandžius su pirmom taksėm :) Nei susierzino, nei lojo :D Išlepintos jos pas mane, va kur bėda.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-11-07 14:44 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 13:23
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius, Lithuania
$this->bbcode_second_pass_quote('LinaL', '')$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', '
')

Aš tai spėju, kad tikisi turimais metodais apsieiti ;) O kai pagalvoji - negi koks apmokytas VA nepraeitų to pėdsako ir nepalotų pabaigoj? Ir gautų sau 1 laipsnio diplomą :D

Esu bandžius su pirmom taksėm :) Nei susierzino, nei lojo :D Išlepintos jos pas mane, va kur bėda.

VA mokomi žmogaus pėdomis eiti ir rastą daiktą žymėti atsigulant. Bet jei pamokintum eit žvėries pėdsaku - gal ir eitų :P Ale tas pėdsekystės mokymas tikrai ilgai užtrunka. Ir kai bendram paklusnume gali savo padarytas klaidas mokymo procese pataisyti, panaudodamas kad ir prievartą, tai su pėdom taip neišeis. Gali ilgam "užstrigti"

O dėl lojimo mokymo. Pirmiausia tai šuo labai alkanas turi būt.
Gal pabandyk tiesiog komandą "balsas" pamokint. Pvz., kai skambina į duris, šunelis lot pradeda - tada komanda "balsas" ir "geras". Po kiek laiko turėtų susieti savo veiksmus ir komandą. O po to pereit ant desūros rodymo ir komandos, ir galiausiai ant kailio rodymo ir komandos.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-11-07 14:56 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', '
')O dėl lojimo mokymo. Pirmiausia tai šuo labai alkanas turi būt.
Gal pabandyk tiesiog komandą "balsas" pamokint. Pvz., kai skambina į duris, šunelis lot pradeda - tada komanda "balsas" ir "geras". Po kiek laiko turėtų susieti savo veiksmus ir komandą. O po to pereit ant desūros rodymo ir komandos, ir galiausiai ant kailio rodymo ir komandos.

Na aš savo pirmąjį "vilkinį" tai mikliai su durų skambučiu išmokiau to "balso" :D
O taksė Kruopa, jei lodavo (o tas būdavo LABAI RETAI), tai po "balsas" tą pat sekundę nutildavo :D Ir žiūri į akis kaip į durną :D
100% nutildymas gaudavosi, paskui tam ir naudojau tą komandą :)
Zara gali būti dar kitokia, dabar loja, kai reikia Marmę (katę nuvaryti nuo sofos).

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-11-07 15:10 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 17:59
Pranešimai: 290
Miestas: Vilnius, Lithuania
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', 'V')akare surašysiu po darbo :)

Lauksim :) Susitikrinsim savo užrašus, gal viena kitą papildysim...
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', 'G')iedre ir mielka, taigi nereikia kiekvieną dieną valandai išeiti į laukus. Užtenka, išėjus pasivaikščioti, 10 min kasdien ko nors pamokinti arba namie tą patį padaryt, jei oras bjaurus.
Ėė, o man tai atrodo, kad jis turėjo omeny po porą valandų per dieną :hm: O tas pora valandų ir susidarytų - iš ryto atsikėlus 10 minučių, išėjus į lauką 5 minutės, prieš išeinant į darbą kelios minutės, ir t.t. :rolleyes: Čia tokiu pačiu principu kaip sportuoti per dieną reikia bent 40 min., ir galima tą daryti 4 kartus po 10 minučių - iki šiol nė karto nepavyko :lol: Manau, su šuniu irgi nelabai pavyks, ypač kai maniškis rytais miegodamas vaikšto :duh: Na, bet bent jau vakarais bandysim :)

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:02 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Na va, trumpai reziumuosiu savo užrašus po pokalbio šiokiomis tokiomis tezėmis.
1. Visų pirma, reikia susitvarkyti hierarchiją šeimoje, konkrečiau šnekant tarp pačių šeimos narių, kad šuniui nekiltų abejonių, jog gaujos vadas namie vienas ir jo autoritetas stiprus kaip uola.
2. Svarbu parinkti šuns vietą namuose taip, kad šuo matytų įvykius ir gyventų šeimoje dalyvaudamas tuose įvykiuose, t.y. ne tik turi būti vieta, kur jis būtų saugus ir neliečiamas, bet nedrausti judėti namie.
3. Būtina pasiskaityti, pasidomėti info apie medžioklę, ne tik apie taksams reikalingą info, bet aplamai ir kitoms veislėms keliamus reikalavimus.
4. Įrankiai:
 Spec. švilpukas – turi būti su švilpimu iš dvejų pusių, aukšto tono signalas – komanda „pas mane“, žemo tono – komanda „gulėti“. Visi kiti namie naudojami žaislai su švilpukais, cypiantys ir pan. su garsais turi būti paimti ir nenaudojami žaidimams.
 Antkaklis – spec. platus antkaklis su besisukančiu karabinu, kaip alternatyva gali būti petnešos su pavadžio tvirtinimu po krūtine.
 Ilgas, 8-10 m. pavadys.
 Paprastas pavadys, su kilpa persimesti žmogui per petį.
 Parodinis pavadėlis.
 Stirnos, šerno, kiškio ir lapės kailio gabaliukų mokymams.
Ką turi mokėti šuo, t.y. čia pirmosios užduotys:
• Komanda greta;
• Komanda „pas mane“‘
• Aportuoti;
• Gulėti pagal komandą;
• Loti pagal komandą.
• Aportavimas turi būti atliekamas šuniui daiktą atiduodant šeimininkui į rankas.

Dar reikia paminėti, jog reikia, na grubiai šnekant, „parauginti“ šeimininko kojinę, prikimšti ją ir mokinti šunį sekti pagal pėdsaką. Pėdsakas daromas kojinę prikabinus ant ilgo pagalio, ir tempiant žeme keletą metrų, po kiek laiko leisti šuniui sekti pėdsaku. Vėliau didinti atstumą ir pėdsako laiką. Pratimas reikalingas šuniui miške pasimetus ir atradus šeimininko pėdsaką, pareiti pas šeimininką.

Pabrėžė, kad mokinimas turi būti vykdomas šuniui esant alkanam.
Merginos, papildykit jeigu ką nors praleidau ar norite dar ką nors papildyti po pokalbio su Jefremovu.

Na, trečia diena bandau Tango komandos gulėt – ainei velnio, nenusileis jis gulėti ant žemės nė už ką, per daug išdidus. :blink:
Komanda loti, t.y. balsas – mokam, reiks mokintis loti ant kailio.
Aportuoti jau kaip manau irgi mokam, tik reikia dar pasitobulinti mėtant įvairesnius daiktus, ne tik pagalius ar kamuoliukus, bet gal ir pirštines ir pan. daiktus.
Komanda pas mane – pas mus užsifiksavo kaip komanda „ateik čia“. Na ką jau padarysi, nekeisiu komandos, svarbiausia, kad ji puikiai vykdoma.
Ir reikia dar „greta“ mokintis.
O su mokslu alkanam – nu tai čia kaip pasakius, jis pas mus alkanas aplamai nebūna :wacko:, na ta prasme maistas jam ne stimulas ir ne gyvenimo tikslas (porą dienų neėsti savo noru – jam priimtina norma), tai bandysiu kaip nors per žaidimą su kamuoliuku pralaužti.
Aš tiesą pasakius, matau reikalingumą mokytis tos pėdekystės vien dėl to, kad Tango pakankamai agresyvokas patinas. Agresyvokas ta prasme, kad visgi jis pastoviai bando parodyti ir įrodyti viršenybę kitų atžvilgiu, tiek žmonių, tiek kitų patinų, nors jau ir snukis buvo "suartas", o šį savaitgalį pas mano tėvus vyras tai po žaibiškos kelių sekundžių "drakės" tarp šunų kailio debesėlius skraidžiojančius gaudė, o be to, kieme nepraeis nė pro vieną patiną ramiai - vienu žodžiu, kiemo "erelis". O ir namie - nespėjam kamuoliukų mėtyti, dar beskrendantį jau visas gatavas pavyti ir lodamas dar ir "pagąsdina" tą beskrendantį kamuolį. Gal tokie užsiėmimai visgi padės nukreipt tą jo energiją šiek tiek kita linkme.
Na ir prirašiau, čia turbūt mano ilgiausia kada nors gyvenime parašyta žinutė.
:lol:

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:22 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
aš pradedu nervintis... nu nemanau, kad kas pavyks... matyčiau Baisą kasdien, tai primokyčiau dar ne tokių triukų... bet dabar :( :e13:

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:29 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Migle, nesinervink, Baisa tai jau ir "greta" moka, įtariu ir aportuoti, ir "balsas", o be to jinai tikrai labai šaunuolė mergina - mokosi visko ir greitai. A vat su maniškiu, niekaip "aureolės" švytinčios virš naglo juodo snukio negaliu nuimti, ir kad atsigultų - matai, per daug nusižeminti jam reik, kai rodau, kas tas gulėti yra, tai kaip gyvatė rangosi, kad tik išsisukti. Na nieko, vis tiek aš namie viršininkas, kaip nors įveiksiu. B)

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:32 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
Ačiū, lonai :)
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'K')ą turi mokėti šuo, t.y. čia pirmosios užduotys

Dar yra labai sunkus mokslas stovėti parodinėje stovėsenoje. Ant žemės, ant stalo plius čiupinėjamam teisėjo :blink:
Iš mano praktikos - šuo po mokymo sėdėti dar labiau linkęs atsisėsti ringe. :wacko:

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:37 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
Na, apie mokinimą sėdėti tai nekalbėjo berods visai :rolleyes: , buvo akcentuojama komanda gulėti.
Be to, mes ne ringų "liūtai", tai stengiamės kaip galima ilgiau išstovėti, nes dešros ringe visai nekvepia. :unsure:, nors namie tai vos pamačius parodinį dirželį pats šoka ant lyginimo lentos pastovėti. ^_^

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Paskutinį kartą redagavo lonai Ket, 2007-11-08 20:41. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:38 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
moka ji daug ir tikrai greitai mokosi, nes gali labai gerai susikoncentruoti... bet ji išmoksta tai tik tada, kai aš ją mokinu keletą dienų iš eilės... dabar bandau mokinti "gulėt" dvi dienas daro, kažkiek, atvažiuoju kitą savaitę, ji žiūri į mane ir "o kas čia per komanda?" ... nežinau, sunku man taip, kai šunį matau tik tris dienas per savaitę...

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 20:58 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
$this->bbcode_second_pass_quote('lonai', 'N')a, apie mokinimą sėdėti tai nekalbėjo berods visai :rolleyes: , buvo akcentuojama komanda gulėti.

Taksą, gulintį taisyklinga "liūto poza", išvis sunkiai įsivaizduoju :P
lonai, eikit į agility išsikrauti. :thumbup: Man tai labai patiko, ir Kruopai labai gerai sekėsi, bet tik pusmetį, paskui stop, ir užlūžo. Nei už ką nebėgo daugiau kaip dvi kliūtis. <_<

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 21:08 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('LinaL', 'I')š mano praktikos - šuo po mokymo sėdėti dar labiau linkęs atsisėsti ringe. :wacko:


va va čia tai tiesa... užteko man vieno... galvoju, jis labai susikoncentruoja į maistą tai gal ir stovės puikiai, o pasirodo tik ištraukus maista jis atsisėda... žaibiškai :lol:
bet tiesą pasakius tai mokymo klaida, nes šuo turi atlikti komandą pasakius žodį ar atlikus kažkokį veiksmą, nesvarbu, tavo ranka pilna ar tuščia ;)

$this->bbcode_second_pass_quote('LinaL', '
')Taksą, gulintį taisyklinga "liūto poza", išvis sunkiai įsivaizduoju :P


prasta vaizduotė :lol: Baisa labai puikiai (tiesa kol kas tik su mano paspaudimu) guli, ir labai taisyklingai :P

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 21:35 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Papasakosiu šiek tiek iš patirties.
Viską, ką Georgijus papasakojo, žinojau jau anksčiau, ir maždaug pagal jo nurodymus (bet ne visai tiksliai) ruošiau Marko lauko bandymams.

Pirmieji trys Lonai paminėti punktai pas mus natūraliai susiklostė, čia mums nieko keisti nereikėjo.

Švilpuko neturėjau, ir iki šiol neturiu, bet noriu įsigyti. Tai daugeliu atvejų patogiau ir geriau veikia negu žodinės komandos.
Antkaklį pusiau atitinkantį reikalvimus turim. Savadarbis ilgas pavadys turi daug trūkumų, reikėtų įsigyti "tikrą". Turim labai gerą odinį pavadį, kurį galima susegioti įvairiomis kilpomis. Nesupratau, kam šiuo atveju parodinis pavadėlis? Turim lapės uodegą. Turėjau ir visą stirnos kailį, bet jį prieš porą savaičių iškeičiau į jaučio sėklides :D atidaviau kurtsharės apmokymui (ot žiopla).

"Greta", "pas mane" Marko mokėjo ir manau tebemoka. Aportuoti? Na, jei dalyvausite retriverių bandymuose, tai kodėl gi ne - pasitaiko labai talentingų taksų šioje srityje, o ir šiaip įdomus užsiėmimas. Tačiau per kraujo pėdsako bandymus šito neprireiks. Maniškiai moka aportuoti tik žaidimo forma, o čia ne visai tas, ko reikia. Truputį bandžiau mokyti "rimto" aportavimo, susidūriau su dažnai pasitaikančia problema - aporto kramtymu. Kol įprotis neįsišaknijo, būtų reikėję skubiai gaminti aportą, kurį šuniui būtų nepatogu kramtyti, o čia jau patingėjau.
Išmokyti gulėti sunkiau negu sėdėti. Tačiau reikia. Paaiškinsiu kodėl. Gulėjimas žymiai geriau įjungia šuniui slopinimą. Paliktas sėdėti, jis labai lengvai gali atsistoti, pakeisti padėtį, vietą, nueiti. Gulėdamas jis to nepadarys. Prieš bandymus man sakė, kad nesvarbu, šuo guli ar sėdi, svarbu, kad jis pasiliktų vietoj kaip įkaltas. Marko tada buvo po traumos, nenorėjau jo versti gulėti ant šlapios šaltos žemės, todėl mokiau sėdėti. Išmokom atrodo neblogai, net ir dabar, nors retai kartojam, jis puikiai prisimena šitą komandą, atsitraukiu nuo jo gana toli ir ilgam, ir jis pasilieka savo vietoj. Tačiau per bandymus, kai atsitraukiau vos per 10 metrų, jis nedrąsiai atsistojo ir nusliūkino paskui mane. Išvada: reikia atidirbti tą "palikimą" įvairesnėse situacijose, ir ne su komanda "sėdėti", o būtent su "gulėti". Ir dar, žinoma, Lina teisi, taksas, išmokytas sėdėti, parodoje linkęs nuleisti užpakalį kai to nereikia.
Kaip paaiškinti taksui, kad reikia atsigulti? Prievarta šiuo atveju duos mažai naudos. Jėga didelį šunį lengviau priversti, negu taksą. Galima padaryti tokią užtvarą, kad taksas pats atsigultų, norėdamas pasiekti kąsnelį ar žaislą. Mums tiko taburetė su skersiniu :) O toliau jau standartiniai veiksmai - skubus pagyrimas, paskatinimas, įtvirtinimas.

Mokiau ir loti pagal komandą. Bet čia durnai gaunasi. Iš esmės visą gyvenimą kovojau su jų lojimu, o dabar pati skatinu... Žodžiu, kai tik įsitikinau, kad galiu išmokyti, tas pamokas nutraukiau, kol kaimynai nepradėjo skųstis.

Su "parūgusia" kojine man naujiena. Visai nebloga idėja.

Dėl agility, kaip jau esu ne kartą sakiusi, nesutinku. Taksams nereikalingos papildomos stuburo apkrovos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 21:44 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
DaivaD. tai manot netinka tas mokymas "gulėt" kai šunį paspaudi ir jis atsigula?
Baisa tai nepasakyčiau, kad supyksta, nes kai paspaudžiu ir ji atsigula, toliau žiūri į mane ir laukia nurodymų... taksas nėra tas, kuris žiūri į burną ir laukia komandos, bet šnauceris irgi... manau, jei išmokiau (būdama 7 metų) šnaucerį, tai ir taksą išeis perprasti... Baisa šiuo metu sėdasi, tiesa, pirmus pora kartų reik parodyti paspaudus, o paskui užtenka tik žodžiu, taigi, manau ir su gulėjimu kada nors persilaušim...

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 21:49 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('mielka', 'D')aivaD. tai manot netinka tas mokymas "gulėt" kai šunį paspaudi ir jis atsigula?

Jums tinka, kai kuriems kitiems irgi tinka (kažkada Mini šitokiu būdu per tris dienas išmokiau), bet va Anri ir Marko toks metodas netinka - jiems greičiau kojas sulaužysi, negu paspaudimu paguldysi, manau, kad Tango irgi.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007