Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 16:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2007-11-08 21:52 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
nu taip, teisybė, kiekvienam skirtingai... ;)

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 1:25 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 13:23
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius, Lithuania
Sory, kad tuo konspektu mane Lonai pralenkė, bet taip jau aplinkybės susiklostė :(
Aš tik antra diena mokau Trumi komandos "gulėt". Ir sekasi visai neblogai :rolleyes: Nesutinku su Daiva, kad "gulėt" yra sunkiau išmokstama nei "sėdėt". Abi komandos daro šuniui spaudimą. Ir "gulėt" visada bus išraiškingesnė komanda. Kiek mačiau šunų, dažniausiai klysta ant komandos "sėdėt" - vietoj to atsigula. Atvirkščiai - nelabai mačiau :rolleyes: Labai svarbu intonacija. būtent tą intonaciją turi lydėti reikiamas švilpuko garsas. Arba atvirkščiai - švilpuko garsą komanda. O švilpukas tėra palengvinimas dresūros. Į čaižius garsus šuo dažniausiai reaguoja azartiškiau.
O tokiomis komandomis kaip "aport" kol kas, man regis, nėra reikalo šuniui sukt galvą. Pirmiausia besąlygiškas "pas mane" ir paskui sekantis "greta" - t.y. kontaktas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 9:45 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:55
Pranešimai: 96
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'A')portuoti? Na, jei dalyvausite retriverių bandymuose, tai kodėl gi ne - pasitaiko labai talentingų taksų šioje srityje, o ir šiaip įdomus užsiėmimas. Tačiau per kraujo pėdsako bandymus šito neprireiks.


Valio!!! Nes po to pokalbio vienintelis man visiškai neįmanomas dalykas pasirodė šitas. :(

Visa kitą Bitė tarsi ir moka, tik nuolat atšviežinti reikia.
Tik dėl gulėjimo pas ją Ceri minėta problėmėlė - kai labai įsiteikti nori (arba dėl mano šveplumo) atsigula pagal komandą "sėdėt" :rolleyes: O kai labai nenori gultis, atsigula ir išleidžią tokį garsą tarpinį tarp dejonės ir riaumojimo :)

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 9:48 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:44
Pranešimai: 301
Miestas: Vilnius-Kaunas
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'b')et va Anri ir Marko toks metodas netinka - jiems greičiau kojas sulaužysi, negu paspaudimu paguldysi, manau, kad Tango irgi.


vat vat, tokia situacija pas mus - nė už ką nesiguls, atsisėdimas - tai aukščiausia Tango nusižeminimo poza. Sakai "gulėt" - atsisėda. O su spaudimu kad atsigultų - tai jeigu su jo rangymusi spausti, kad pilnai atsigultų - man tos jėgos neužtektų ir toks priėjimas prie šio klausimo manau netinkamas. Jei atsisėdus jam smarkiau spusteliu priekį - tai kelia užpaklį - pilnai niekaip. Bandau per žaidimą su kamuoliuku pamokinti - kartais atnešęs kamuoliuką pats vartosi ir po to atsigulęs reikiamoj pozoj prašo, kad mesčiau. Kol kas fiksuoju, kad man paėmus kamuoliuką jis ne stryktelėtų gaudyti, bet gulėtų šiek tiek laiko, o po to tik po pagyrimo metu kamuoliuką.
Nors aną pirmą taksą Tobį tai ir komandos "negyvas" buvome išmokinę, bet Tobis už šokoladą būtų ir dūšią pardavęs...

Ir dar, gulasi tik ten kur šilta danga - kilimas ar šildomos plytelės. Ant parketo - net nesėda, tik pritupia. Kaip lauke išmokinti atsigulti tokiu oru? O pasigerinimas pas Tango - tai veido nulaižymas nuo ausies iki ausies, jis - lizūnas, nespėju akinių valyti. :D

_________________
Šuo vizgina uodegą, žmogus - liežuvį. Ž.Petanas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 11:30 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:55
Pranešimai: 96
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('lonai', '')$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'b')et va Anri ir Marko toks metodas netinka - jiems greičiau kojas sulaužysi, negu paspaudimu paguldysi, manau, kad Tango irgi.


vat vat, tokia situacija pas mus - nė už ką nesiguls, atsisėdimas - tai aukščiausia Tango nusižeminimo poza. Sakai "gulėt" - atsisėda. O su spaudimu kad atsigultų - tai jeigu su jo rangymusi spausti, kad pilnai atsigultų - man tos jėgos neužtektų ir toks priėjimas prie šio klausimo manau netinkamas. Jei atsisėdus jam smarkiau spusteliu priekį - tai kelia užpaklį - pilnai niekaip.

Smaugtukas ir jus išgelbės :D
Turėjau tą pačią problemą: gultis nenori, o kuo labiau spaudi, tuo labiau priešinasi. Ir ko tik aš nedariau, kad ji atsigultų, uj :rolleyes:
O nuėjus į dresūros pamokėlę problema buvo išspręsta per 1,5 min - užmini pavadį prie kaklo, kad galva ant žemės gulėtų ir stovi. Šuns užpakalis irgi :P Stovi tol, kol šuniui nusibosta ir jis atsigula. Tada duodi skaniuką, glostai ir giri, giri, giri, giri, giri, giri... Antrą kartą bandyti Bitės kantrybės nebereikėjo, su smaugtuko pagalba atsigulė iš karto. O tada ir vėl - giri, giri, giri. Štai ir visi burtai.
Nors dabar lauke, ant šlapios ir šaltos žemės pirmą kartą aš nerizikuočiau to daryti. Gal pirma namie, kol supras kaip visiems smagu kai jis atsigula?

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 14:32 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 17:59
Pranešimai: 290
Miestas: Vilnius, Lithuania
$this->bbcode_second_pass_quote('lonai', 'N')a va, trumpai reziumuosiu savo užrašus po pokalbio šiokiomis tokiomis tezėmis.

Papildysiu keliais punktais iš savo užrašų, kad pati nepamirščiau (nes pieštuku rašiau ir baigia nusitrinti :duh" :) )
* Knygų apie medžioklę patarė ieškoti Šiaurės miestelio Norfoje ir rusiškame knygyne prie Banginio kampo.
* Švilpukas kainuoja apie 30-40Lt, jei raginis, arba 15-25Lt, jei plastmasinis.
* "Įrankius" aportavimui patarė pasidaryti patiems, pvz. prie pagalio pritaisyti kokius anties sparnus, arba kailiuku aptraukti.
* Dratharų klubo puslapyje dd.prikolka.ru galima pasiskaityti apie lauko bandymus, dresūrą ir pan.
* Jei šuniui nelabai patinka imti daiktus į burną, reikia pratinti iš pradžių su šeimininko ranka - pasisodinti, įkišti ranką tarp dantų ir sakyti "laikyk", ir vis ilginti laikymo laiką.
* Dar patarė kraujo pėdsako trasų žymėjimui nusipirkti aerozolinių dažų miškininkams (bet mums iki to dar toli :)) O kraują krapinti iš buteliuko nuo vandens, kur su tokiu atitraukiamu antgaliu. Iš pradžių bus einama pėdsaku po 1-1,5 val. po pakrapijimo, vėliau - po ~paros.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 14:54 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('lorelei215', '
')* "Įrankius" aportavimui patarė pasidaryti patiems, pvz. prie pagalio pritaisyti kokius anties sparnus, arba kailiuku aptraukti.
* Dratharų klubo puslapyje dd.prikolka.ru galima pasiskaityti apie lauko bandymus, dresūrą ir pan.
* Jei šuniui nelabai patinka imti daiktus į burną, reikia pratinti iš pradžių su šeimininko ranka - pasisodinti, įkišti ranką tarp dantų ir sakyti "laikyk", ir vis ilginti laikymo laiką.

Klausykit, o jis žinojo, kad pas jus taksai? Aš tai žinau, kad jis su taksais niekada nedirbo (pats sakė), bet kas čia per idėja - daryti iš taksų paukštšunius?
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')* Dar patarė kraujo pėdsako trasų žymėjimui nusipirkti aerozolinių dažų miškininkams (bet mums iki to dar toli :))

Jei yra nors kiek medžių ar krūmų, tai patogiau klijuoti lipdukus.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'O') kraują krapinti iš buteliuko nuo vandens, kur su tokiu atitraukiamu antgaliu. Iš pradžių bus einama pėdsaku po 1-1,5 val. po pakrapijimo, vėliau - po ~paros.

Pirmam kartui geriau po kokių 15 minučių. O para - tai jau aukštasis pilotažas :)

Paskutinį kartą redagavo DaivaD. Pen, 2007-11-09 14:57. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 14:56 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('lorelei215', '
')* Knygų apie medžioklę patarė ieškoti Šiaurės miestelio Norfoje ir rusiškame knygyne prie Banginio kampo.

ir pas mus kartu užsukit :clap: Ten tas knygynas ant kampo tai tikrai geras, didelis ;) jei nelabai suprantat kur, tai jis yra priešais "rimi" perėjus gatvę pastato pradžioj (to pačio pastato, kuriame yra mūsų parduotuvė).
$this->bbcode_second_pass_quote('lorelei215', '
')* Švilpukas kainuoja apie 30-40Lt, jei raginis, arba 15-25Lt, jei plastmasinis.

o kur pirkti?
$this->bbcode_second_pass_quote('lorelei215', '
')* Jei šuniui nelabai patinka imti daiktus į burną, reikia pratinti iš pradžių su šeimininko ranka - pasisodinti, įkišti ranką tarp dantų ir sakyti "laikyk", ir vis ilginti laikymo laiką.

nu čia tai nepavyktų man taip išmokyt, nes Baisai šlykštu imti žmogaus ranką į burną... net žaisdama jei netyčia tik įkanda (net nesmarkiai, tik priliečia), tai iškart atsitraukia ir žiūri į mane "nepyk ką?"...

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 15:32 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 9:55
Pranešimai: 96
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', ' ')
*Klausykit, o jis žinojo, kad pas jus taksai? Aš tai žinau, kad jis su taksais niekada nedirbo (pats sakė), bet kas čia per idėja - daryti iš taksų paukštšunius?


Man irgi toks klausimas kilo. O kai klausimų esminių kyla, tai žmogus nutyli visai. Galvoji, gal ko neišmanai?

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 16:21 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
Skaičiau dabar bandymų taisykles (įdomu, kas ir kada jas sugalvojo), kur labradoro tinklapy.
Ten man atrodo sunkiausi dalykai:
- medžiotojo apranga vedliui;
- 8 m ir daugiau pavadys taksui;
- šuniui nepažįstamas asmuo, kuris kloja pėdsaką;
- nušautas žvėris;
- ragas teisėjui signalizuoti, kad šuo jau rado;
- lojimas 5 min. (gal nebūtinai intensyvus?) prie rasto žvėries;
- palikimas gulėti 15 min. Ir dar su šūviu.

Aporto kaip ir nereikia :rolleyes: . Bet kaip šituos punktukus išspręsti, aš neįsivaizduoju, rankos nusileidžia :blink: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 16:51 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 13:23
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius, Lithuania
Už tai ir sakė, kad baisiai daug dirbti reikia :wacko:
Man regis nėra svarbu kokia veislė - mokymo principai tie patys :unsure: Jei įmanoma rasti taksų 'specą' Lietuvoj, su džiaugsmu pas jį eičiau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 20:06 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('LinaL', 'S')kaičiau dabar bandymų taisykles (įdomu, kas ir kada jas sugalvojo), kur labradoro tinklapy.
Ten man atrodo sunkiausi dalykai:
- medžiotojo apranga vedliui;

Tai tiesiog praktiška apranga - ilgaauliai neperšlampantys batai, patogūs drabužiai.
$this->bbcode_second_pass_quote('', ' ')
- 8 m ir daugiau pavadys taksui;

Labai teisingai, o geriau būtų 10 metrų.
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')- šuniui nepažįstamas asmuo, kuris kloja pėdsaką;
- nušautas žvėris;
- ragas teisėjui signalizuoti, kad šuo jau rado;

Čia bandymų organizatorių rūpestis, o ne dalyvių.
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')- lojimas 5 min. (gal nebūtinai intensyvus?) prie rasto žvėries;

Realybėj - šuo turi loti, kol prieis šeimininkas su teisėju. O jie prieina greičiau.
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')- palikimas gulėti 15 min. Ir dar su šūviu.

Tikrai nereikia tiek gulėti :D užtenka, kad šeimininkas atsitrauktų kokius 30 metrų. Ir šūvis, žinoma.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 20:20 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 21:25
Pranešimai: 653
Miestas: Kaunas
$this->bbcode_second_pass_quote('', 'l')abai teisingai, o geriau būtų 10 metrų.

Ir tas pavadys kaip suprantu turi eit per pilvo ir krūtinės apačią, ar taksams kitaip. Bandau įsivaizduot kaip tas taksas eis su tokiu pavadžiu, ale nelabai gaunas. Maniškėm jei pavadėlis po pilvu, tai jos greit perlipa ir pasitaiso.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 20:23 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Saugiau šuniui, jei pavadys eina per apačią, mažiau kliūva už visokių šakų. Bet taksams tai nėra taip aktulau, ar taip ar taip jis pažemėj.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2007-11-09 21:49 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė

Užsiregistravo: Ket, 2007-10-25 14:05
Pranešimai: 792
Miestas: Kaunas (beveik)
$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', '
')Man regis nėra svarbu kokia veislė - mokymo principai tie patys :unsure:

Tai panašu, kad bendram paklusnumui gali paruošti bet kuris dresuotojas, sugebantis dirbti ne vien su aviganiais B)
O paskui - aš vis dėlto tikiuosi, kad kol man reiks, atsiras alternatyvų Jefremovo mokyklai. Nu kai pagalvoji :bla:, sėkmingai dalyvauja taksai tuose bandymuose ir Rusijoj, ir Lenkijoj, ir Latvijoj su Estija be ypatingų namų darbų ruošimų. Ir mokslų, trunkančių pusmetį :bla:.
O jei šuo tam visai negabus, tai nepradės dirbti nei po metų B)
Bet čia tik mano nuomonė, kitų skoniui gal kaip tik tinka toks akademinis, griežtas, tvarkingas darbo stilius, ypač jei matosi geri rezultatai

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007