Taksų mylėtojų forumas
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Pirkėjai aferistai
http://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=818
Puslapis 11

Autorius:  kristina d [ Tre, 2010-08-18 15:19 ]
Pranešimo tema:  Pirkėjai aferistai

Kadangi dabar pardavinėju taksiukus, tai susidūriau su įdomiu reiškiniu - aferizmu perkant. O istorija tokia:
dedu skelbimus internete apie savo šunyčius, - visur, ir užsienio tinklalapiuose. Gaunu laišką iš kažkokio Džeimso, parašytas angliškai, bet matosi, kad reklama paimta iš latviško reklamos tinklapio. Žmogus paaiškina, kad šiuo metu plaukioja jūroje, yra laivo inžinierius, bet nori padaryti siurprizą savo sūnui ir nori nupirkti (nepasako laiške ką). Sutinka mokėti mano prašomą kainą, bet parašo, kad neturi bankininkystės prieigos kodų ir gali man atsiųsti pinigus per PAYPAL sistemą. Pasiūlo man užsiregistruoti joje, įkelia nuorodas. Sako, kad "prekę" pasiims jo agentas, kad jis viską suderins, man už agentą mokėti nereikės.
Aš pirmą kartą susidūriau su Paypal, paskaitau internete kas tai yra, bet jo nuoroda nesinaudoju, o prisiregistruoju per tikrą paypal nuorodą internete. Atsidarau savo internetinę sąskaitą. Aišku mane domina kokį šuniuką jis renkasi: kalytę ar patinėlį, kas bus jo šeimininkas, kokia šalis - juk reikia pagalvoti ir apie eksportinius dokumentus. Jam parašau klausimus apie tai, užsimenu, kad man reikės mokėti komisinius už pinigų išgryninimą, bei dar kainuos eksportiniai dokumentai. Gaunu ats., bet atsakymas ne apie šunis, o apie mano banko sąskaitą, prašo atsiųsti jam internetinį adresą mano sąskaitos, sako, kad sumokės papildomas išlaidas. Nusiunčiu.
Gaunu jo laišką, kad jis atsiųs man 250 eurų daugiau negu aš jo prašau, nes jis negali sumokėti savo tam kurjeriui - agentui, kuris pasiims (kažką, nes apie šunį nėra nei kalbos). Prašo tuos pinigus persiųsti nurodytu adresu tam agentui per Western union.
Pasitikrinu pašto dėžutę ir matau: pranešimas, kad man išsiųsta suma pinigų, ji yra sulaikoma Paypal sistemos ir nepervedama į sąskaitą, kol neįvykdysiu siuntėjo sąlygų. Sąlyga - pirmiausia atsiskaityti su agentu 250 eurų. Nurodytas adresas, kur siųsti (USA, Pensilvania), jo vardas.
Išeina taip, kad pirmiausia aš turiu pasiimti savo pinigus ir jam (kažkam nusiųsti), kad galėčiau gauti pinigus už šuniuką. Jam parašau, kad nesutinku, jis įkalbinėja, sako, kad taip dirba Paypalsistema. Kai tik jai nusiųsiu patvirtinimą apie perlaidą agentui, ji perves pinigus į sąskaitą.
O apie šunį nė žodžio :excl:
Parašiau tikram Paypal'ui apie tokį laišką, nes visi rekvizitai, kaip originalo, kad manau, kad tai klastotė. Pažiūrėsiu, ką atsakys.
Tai va, norint parduoti, susiduri su įvairaus plauko pavojais. Manau, kad būčiau netekusi 250 eurų, o ne uždirbusi. :wacko:

Autorius:  mielka [ Tre, 2010-08-18 16:00 ]
Pranešimo tema: 

Nuo pirmo laiško nesišnekėčiau... čia kažkokia nesąmonė... kaip galima neturėt kažkokių kodų? Jei kažkas kitas atvažiuoja paimt šuniuko, tai ir pinigus gali kartu atvežt... Jei labai norėtų šuniuko, pasidomėtų ir juo, o ne tik pinigų pervedimu... Jūsų vietoj nebeatrašinėčiau...

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2010-08-18 17:46 ]
Pranešimo tema: 

Čia panašios schemos aprašytos:
http://dogs.about.com/od/dogbreeders/a/breeder_scam.htm
http://www.puplistings.com/pages.php?page=8

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2010-08-18 20:23 ]
Pranešimo tema: 

Kristina, pasišnekėjau truputį, tai patyrę žmonės sako:
1. tikrai afera - 100 procentų.
2. Paypal patikima sistema, aferų atveju galima susigrąžinti pinigus, bet Western Union - visiškai nepatikima, ja galima naudotis tik labai gerai pažįstant gavėją, priešingu atveju lengva pasimauti.
3. Būtinai reikia informuoti Paypal apie tokias aferas, persiųsti jiems ne tik laiško tekstą, bet ir visus rekvizitus, kur nurodyti pašto serveriai. Paypalas renka medžiagą apie aferas, ir kai sukaups pakankamai įrodymų, pateiks ieškinį, aferistai keliaus už grotų.
4. Reikia informuoti kuo daugiau žmonių apie tai, kad kiti nepasimautų, todėl labai ačiū, kad paskelbėte. Galbūt paskelbtumėte dar ir čia http://www.supermama.lt/forumas/index.p ... pic=447806 - tą forumą skaito nemažai žmonių. Gal verta paviešinti ir užsienio forumuose? Pvz., galėčiau padėti išversti tekstą į rusų kalbą, kas nors gal nepatingėtų gražiai išversti į anglų ir kitas kalbas. Manau, ne vien tik šunininkus gali apgauti, kaip suprantu, aferistams nesvarbu kas per "prekė".

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/