Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 22:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 166 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Erkės
StandartinėParašytas: Tre, 2007-10-24 18:02 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
lonai rašė:
Norėčiau priminti taksų šeimininkams, kad erkės VIS DAR aktyvios :evil: (savaitgalį buvom miške, ant kailio 4 parsinešėm), nepamirškit savo augintiniams naudoti apsaugos priemonių nuo erkių.

giedre rašė:
Rizikuoju būti apmėtyta akmenimis, bet pasidalinsiu savo patirtimi.
Pirmas sezonas, "Frontline" - septynios erkės.
Antras sezonas, "Advantix" - dvi erkės.
Šiemet nieko - viena erkė ir ta paukštinė :D

Gamtoje laiko praleidžia daug, tik šiemet 5 savaitgaliais mažiau nei ankstesniais metais.
Išvada - nebelašinsiu nieko.
Šiemet nelašinau, nes laiku nieko nenupirkau ir tą pirmą savaitgalį nuo kartu buvusių, kažkuo aplašintų retriverių erkes nuiminėjo saujomis, o ant maniškės nebuvo nieko, tai nutariau pabandyti. Juk nuerkintojai turi savo poveikį.

lonai rašė:
Giedre, kiekvienas šuns savininkas renkasi šuns apsaugos priemones savarankiškai, savo nuožiūra. Erkės man pakankamai aktualus klausimas, kadangi tėvų šuo šios vasaros pradžioje persirgo babezioze. Tiesą pasakius, antrą kartą pamatyti tokių šuns kančių ir pastangų išgyventi nenorėčiau. :roll: . O mes lankomės Dzūkijos miškuose pastoviai (kaip ir mano tėvai, gyvenantys Alytuje), o kiek teko kalbėti su Alytaus vet. gydytojais - šunys šiais metais MASIŠKAI, kaip niekad ypač daug, sirgo babezioze.
Aš renkuosi būdą naudoti apsaugines priemones, tokios kaip lašiukai ir purškiklis, kadangi nuo pavadėlio Tango sualergizavo odą.

giedre rašė:
Tai aš ir norėjau pasakyti, kad tų priemonių vartojimas 100 proc. nuo erkės įsisiurbimo neapsaugo.
O renkasi, be abejo, kiekvienas individualiai. Man pvz. nepatinka kiti galimi pašaliniai poveikiai, o ir šuva mano neskanus.

ceri rašė:
O aš šį sezoną lašinau Bars. Tik ne tokiais kiekiais kaip rekomenduojama. Rezultate - pas 2VA ir Trumi - nei vienos erkės neradau.

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Paskutinį kartą redagavo mielka Tre, 2007-10-24 18:07. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-10-24 18:06 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
DaivaD. rašė:
Aš irgi naudoju BARS (jau keletą metų). Dozių neviršiju, lašinu šiek tiek rečiau negu rekomenduojama. Erkių nebūna. Tiesa, miškuose būnam ne taip jau retai.
Čia dar yra toks momentas... Net ir užkrėsta erkė nebūtinai užkrės šunį, jeigu:
1. Ji bus pastebėta ir ištraukta pakankamai greitai,
2. Šuns imuninė sistema pakankamai stipri, kad įveiktų nedidelį kiekį ligos sukėlėjų.

Sako, šuns, kuris šeriamas RAW ir kartą per savaitę gauna šiek tiek česnako, imuninė sistema pajėgia gintis.

giedre rašė:
Priminkit kokia BARSo veiklioji medžiaga :roll:

Laura&Feilla rašė:
Kur galima būtų įsigyti Bars? (Panevėžyje) :roll: O ar dabar apsimoka jį pirkti? Nes dabar užėjo šaltukas ir lietus, tai gal dabar jau ne tiek daug tų erkių?... :?

DaivaD. rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('giedre', 'P')riminkit kokia BARSo veiklioji medžiaga :roll:

Atsimenu, buvo tvirtinama, kad analogiška Frontlaino veikliajai medžiagai.

$this->bbcode_second_pass_quote('Laura&Feilla', 'K')ur galima būtų įsigyti Bars? (Panevėžyje) :roll:

Rusijoj...

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'O') ar dabar apsimoka jį pirkti? Nes dabar užėjo šaltukas ir lietus, tai gal dabar jau ne tiek daug tų erkių?... :?
Klysti, dabar kaip tik jų aktyvumo metas prieš žiemą.

Laura&Feilla rašė:
O tada be Bars ką dar galėtumėte patarti?

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-10-24 18:12 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
DaivaD. rašė:
Frontline, Advantics, Duowin Contact.

giedre rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'A')tsimenu, buvo tvirtinama, kad analogiška Frontlaino veikliajai medžiagai.


Bet kuriuo atveju naudojamas kažkoks pesticidas. O va šito tai nelabai noriu į ją farširuoti jei nėra būtino reikalo.

p.s. Čia ne rekomendacija kitiems, tiesiog mano pastebėjimai pamąstymui.

DaivaD. rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('giedre', '
')Bet kuriuo atveju naudojamas kažkoks pesticidas. O va šito tai nelabai noriu į ją farširuoti jei nėra būtino reikalo.

p.s. Čia ne rekomendacija kitiems, tiesiog mano pastebėjimai pamąstymui.
Tvirtina, kad šie preparatai nepatenka į kraują, tik įsigeria į odos riebalines liaukas, ir gyvūno sveikatai nekenkia.

Pagaliau, juk reikalinga ne tik apsauga nuo erkių ir baisiosios babeziozės, bet ir apsauga nuo banalių blusų. Tiesa, tam pakanka lašinti kas 3 mėn.

giedre rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', '
')Tvirtina, kad šie preparatai nepatenka į kraują, tik įsigeria į odos riebalines liaukas, ir gyvūno sveikatai nekenkia.


Tai kad aš jau seniai nebetikiu niekuo kas parašyta.
O ir šiuo atveju turbūt galioja farmacinių preparatų taisyklė - jei vaistas neturi pašalinių poveikių, jis neveikia :(

lonai rašė:
Giedre, noriu pasiteirauti (čia tik diskusijos lygmenyje) - kas tavo nuomone yra mažiau kenksminga - ar periodiškos santykinai nedidelės dozės kažkokių preparatų, ar ligos atveju (būtent babeziozės) - šuniui leidžiami MILŽINIŠKI kiekiai antibiotikų, ir kitų cheminių preparatų, o po ligos likę liekamieji visam šuns gyvenimui reiškiniai - pažeistos kepenys, virškinimo sistema, nekalbant dar apie tai, kad daugeliu atvejų šunų išgydyti nepavyksta (vien dėl tos banalios priežasties, kad nuo babeziozės vaistai nėra registuoti, ne kiekvienas gydytojas aplamai jų turi parsivežęs). Mums pasisekė (gydytojas buvo į Rusiją išvažiavęs vaistų, tuo metu visą savaitę kita gydytoja gydė bendrąja prasme - kaip apsinuodinus žiurknuodžiais, nors jau ir suprato, kad babeziozė, dar para - ir ...., anas gydytojas spėjo laiku grįžti). O viso šito galima išvengti.

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-10-24 18:15 
Atsijungęs
Site Admin
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 16:30
Pranešimai: 1528
Miestas: Vilnius
giedre rašė:
Atsakau - nežinau.
Vartojant priešerkinius preparatus tikimybė, kad įsisiurbs babezioze užsikėtusia erkė tebeišlieka.
Cheminė medžiaga, nuo kurios dvesia erkės ir blusos (šiaip stebėtinai gyvybingi padarai) negali neturėti pašalinio poveikio (kada pažiūrėsiu kas apie tas veikliąsias medžiagas žinoma).
O kas bus - čia jau žaidimas kauliukais - bus arba vienaip arba kitaip.

DaivaD. rašė:
Giedre, bet juk yra medžiagų, kurios toksiškos bestuburiams, ir nekenksmingos šiltakraujams?

giedre rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', 'G')iedre, bet juk yra medžiagų, kurios toksiškos bestuburiams, ir nekenksmingos šiltakraujams?


Yra.
Tačiau šiuo atveju netoksiška tai nelygu nekenksminga. Anksčiau šunims naudoti preparatai nuo blusų ir erkių pasižymėjo kancerogeniniu poveikiu. O naujos kartos staiga nekenksmingi tapo? Netikiu. Nesvarbu ką rašo.

Tikrai nieko neatkalbinėju naudoti preparatų nuo erkių ir blusų.
Tačiau jei šuo "neskanus" ar mažai būna miškuose, gal verta pasvarstyti?

lonai rašė:
$this->bbcode_second_pass_quote('Anonymous', '
')Tikrai nieko neatkalbinėju naudoti preparatų nuo erkių ir blusų.
Tačiau jei šuo "neskanus" ar mažai būna miškuose, gal verta pasvarstyti?
Vat ir aš buvau suabejojus kiek jo reikia, jei nedažnai būti miškuose, bet... pavasarį erkę parsinešėm iš pievos, tos kuri prie namų jau Perkūnkiemiu užstatyta. :roll: Visai čia pat prie namų. :shock:

lorelei215 rašė:
Mes naudojom berods "Duowin Contact" (prieš mėnesį sulašinau paskutinį ir jau pakelio nebeturiu), ir per vasarą nė vienos erkės nepagavom. Gal nelabai veisiasi tose vietose, kur mes būnam :roll:
Bet tai, ką sako Giedrė - šiek tiek nugąsdino :shock: Juk tai ne toks poveikis, kurį greitai pastebėsi...
Beje, mačiau kaip viena moteris savo šuns (karališko pudelio) kailį tepė arbatmedžio aliejumi - sakė, kad atbaido ir uodus, ir erkes. Aišku, tai gal ir natūrali priemonė, bet man būtų baisu šuniui uoslę sugadinti :roll:

_________________
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Baisa
Šiurkščiaplaukis nykštukinis taksas Šmėkla
Veislynas "Vaivorykštė"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2007-10-31 22:15 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 20:52
Pranešimai: 182
Miestas: Airija
Na mano mama nelašina nuo erkių vaistų tai šią vasarą VOS VOS išgelbėjo Robį savo. Jis TAIP sirgo, kad kojom nepaėjo. Niekas ir nesitikėjo, kad išgyvens. Taip kad man atrodo geriau profilaktika.

Aš saviškei Frontline lašinu kas 3 mėn. Niekada net nesusimąsčiau kad gali nuo šių lašų būti vėžys ar dar kas nors :wacko:

Tiesa, per visą savo gyvenimą, t.y. 3 metus Puga nėra turėjusi nė vienos erkės...

_________________
Ilgaplaukės taksės Puga ir Foxy


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-01-25 22:34 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2007-10-26 16:02
Pranešimai: 116
Miestas: Panevėžys
Aš tai turiu ''erkių sezono kalendorių'' :D iš ,,Didysis šuo'' žurnalo.

_________________
Trumpaplaukis Standartinis Taksas Fiokla iš Favoritų lizdo
http://public.fotki.com/taksomanija/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2008-01-25 23:13 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Šiais laikais toks kalendorius nelabai padeda. Kai tik pliusinė temperatūra (kaip dabar), erkės jau atsibunda.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2008-04-15 16:03 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 20:20
Pranešimai: 63
Miestas: Panevėžys
$this->bbcode_second_pass_quote('', '
')Laura&Feilla rašė:
Kur galima būtų įsigyti Bars? (Panevėžyje) :roll:


Panevėžyje BARS'o galima nusipirkt pas veterinarą Alvydą Brazdžionį. Jis turi vet. gydyklą Kranto gatvėje. Tik ne visada turi jis to BARS'o ir nelabai noriai parduoda. Bet man šiandien pasisekė - aš nusipirkau.

Tuo pačiu klausimas visoms merginos (ir ne merginoms :)) Gal kuri(s) turit tiekėjų, kurie galėtų atvežti BARS'o didesnį kiekį? Manau, kad norinčių nusipirkti atsirastų nemažai.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-06-09 19:33 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen, 2008-05-23 18:55
Pranešimai: 1033
Miestas: Kaunas
Gal kas esate naudoję ajurvedinį preparatą Zerokeet. Anotacijoje parašyta, kad saugo nuo erkių 24 dienas. Gaminys natūralus, vien žolelės. Kvapas toks, kad :wacko: Nežinau kaip erkės, bet mano vyras pauostęs išsigando :lol: :lol: :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-08-25 20:53 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-11-01 10:17
Pranešimai: 466
Miestas: Vilnius
Sveikutės,
Gal galite parašyti, kokie tie babeziozės požymiai?
Vakar Vegai ištraukiau erkę iš čiuprynos. Dar maža ta parazitė buvo, ištraukiau su galva, viskas kaip ir norma, bet ta vieta sutinusi labai, net guzas kažkoks. Šiandien ji labai vangi, tik miega ir miega, bet taip visada būna grįžus iš kaimo, nes nusilaksto ten negyvai. Tai kol kas nepergyvenu, ale žinoti noriu :rolleyes:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-08-25 21:01 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Pirmieji požymiai - tai vangumas, pakilusi temperatūra ir blogas apetitas. Vėliau pablykšta arba pagelsta burnos, akių gleivinės. Vėliau šlapime atsiranda kraujo.
Čia plačiau: http://fauna.savel.org/topics.cgi?op=vi ... 911;id=289

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-08-25 21:08 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-11-01 10:17
Pranešimai: 466
Miestas: Vilnius
Bliambački. Gal ryt nuvaryt pas Jakovą? Šiaip dar vienas įdomus dalykas - tėvas sakė, kad ji medžiojo peles nesustodama, kasdien iš laukų parsinešdavo kirstukų, tvarte net "pacą" pagavusi perkando. Tai va, jos šnervės yra "nusitrynusios", visa nosis gi juoda, o šnervės tapo šviesios. Tėvas sako, kad nuo dažno žemės knisimo. Kažkaip man tai nepatinka. Daiva, ką manai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-08-25 21:12 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Būna, nusitrina nosis nuo žemės knisimo. Gleivinių spalvą geriau parodys vidinė akių vokų pusė, dantenos (jei tik atsimeni kokia yra normali spalva).
Reikėtų pamatuoti temperatūrą.
Ar ji ėda? Ar normaliai tuštinasi? Dieną pasistenk pažiūrėti kokios spalvos šlapimas, ant žalios žolės gerai matosi pakitusi spalva.
Na, ir jei rimtai įtari, tai pati žinai - geriau jau apsidrausti, negu užleisti.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-08-25 21:12 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-11-01 10:17
Pranešimai: 466
Miestas: Vilnius
Ai ir dar - mes gi jai leidome vaistų nuo babeziozės, kai piometrą turėjome, Iš pat pradžių, kol nežinojom diagnozės. Kažin kiek laiko jie veikia? :unsure:
O dėl šnervių, tai kokia ji man juokinga dabar... tos šnervės tai tokios rožinės kiaulės odos spalvos :D Iš pradžių pamaniau, kad snarglys koks kybo, paskui žiūriu - gi oda :D Na, matyt, kniso už visus metus :D
Oki, Daivusia, ačiū, pastebėsiu ryt būtinai. Šiaip dar šiandien buvo išbėgusi į medžioklę, vos parsikviečiau, kai iš kaimo į Vilnių susiruošėm. Per laukus atskuodė, bet ir tai tik tada, kai Arą (tėčio šunį) pasiuntėm jos ieškot.
Beje, aš visą savaitę atostogose, gal meetinamės? Einu į atitinkamą temą :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2008-09-01 10:42 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket, 2007-11-01 10:17
Pranešimai: 466
Miestas: Vilnius
Na, praėjo 8 dienos nuo erkės įsisiurbimo. Apetitas yra, lauke laksto gan linksmai, tik man atrodo tos gleivinės pablyškusios, ale gal aš čia jau prisigalvoju :rolleyes: per kiek dienų dažniausiai išryškėja požymiai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 166 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007