Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Alergija
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=235
Puslapis 18

Autorius:  lapexs [ Ket, 2008-05-29 18:18 ]
Pranešimo tema:  Alergija

Man įdomu, kokie patys pirmieji alergijos požymiai? Ar gali šuneliui parausti odelė papilvėje nuo žolės? Kaip su tuo kovoti?

Autorius:  DaivaD. [ Ket, 2008-05-29 19:51 ]
Pranešimo tema: 

Žolė gana dažnai sudirgina trumpaplaukių šunų odą. Tai ne visai alergija, greičiau mechaninis sudirginimas. Kaip kovoti? na, kai kurie vedžioja tik šaligatviais, kai kurie rengia lengvais kombinezonais... Aš tai sakyčiau, kad tuo pačiu daug atima iš šuns.

Autorius:  lapexs [ Ket, 2008-05-29 20:12 ]
Pranešimo tema: 

O ne, atsisakyti ilgų pasivaikščiojimų mes negalime! Tik pastebėjau paraudimą ant pilvelio ir aplink snukutį. tai neramu pasidarė...

Autorius:  lapexs [ Pir, 2008-06-09 17:25 ]
Pranešimo tema: 

Šiandien maniau, kad prarasiu savo auksą! Suleidome vaistus, davėme skanėstą ir į pievas. pradžioje viskas buvo gerai, mažylė buvo guvi, lakstė kaip padykus... Įkišo galvą į sausos žolės kupstelį ir pradėjo čiaudėti :blink: Apsisukau eiti link mašinos, atsisuku pašaukti, o ji visa akyse tinsta :( Ant galvos guzai, raudona visa galva ir letenėlės... Aš link jos, o ji plumpt ir sukniubo... Taip bėgusi ir taip greit važiavusi jau seniai nesu, bet iki Kriaučeliūno k. atvažiavome, matyt, laiku. Sakykit, ar tai galėjo būti reakcija į vaistą (injekcija buvo daryta 1,5-2 val. iki to), ar alerginė reakcija į kažką žolėje, gal įkandimas?

Autorius:  lonai [ Pir, 2008-06-09 17:45 ]
Pranešimo tema: 

Oj lapex, na ir nuotykiai čia pas jus. :wacko:
Manau, tikrai galėjo būti kažkuris iš abiejų variantų, nors daugiau linkusi į kokį vabzdžio, pvz. bitės įkandimą, nes po injekcijos praėjo gerokas laiko tarpas.
Mums pernai buvo toks atsitikimas - sode, miškuose už Alytaus Tango įtariu prie dobiliukų bitė sukando, tai per 5 minutes taksas į šarpėjų pavirto - visas tik guzais guzais nuėjo, o po to ir visas snukis susigarbanojo :o . Ir toks ramus, ramus, mieguistas pasidarė. Gelbėjom sena, su pasibaigusio galiojimo Tavegilio tablete, iki kurios iš sodo dar reikėjo 30km nuvažiuoti. O vet. gydytojai naktį Alytuje nedirba, o ir budinčių vaistinių nėra. Nuo to laiko, Tavegilis pas mane visuomet rankinuke. Ką gali žinoti, kur prireiks :huh:

Ai, tiesa pradžiai, kad tinimas šiek tiek sustotų, galima ar šaltu vandeniu aplieti, pvz. jei prie ežero kur būtumėt, tai galima ir tokia situacija pasinaudot. Ar bent jau į drėgną šaltą rankšluostį ar palą suvynioti :) .

Na, bet jūs tai kaip matau operatyviai susisukot ;) . O ką Kriaučeliūno klinikoj sako?

Autorius:  lapexs [ Pir, 2008-06-09 18:34 ]
Pranešimo tema: 

Irgi sako, kad nuo vaistų suleidimo daugokai laiko praėjo, kad gali būti nuo šieno alergija arba įkandimas kokio vabzdžio... Mums irgi pagelbėjo tavegilis. Iš tiesų, snukis buvo panašus į šarpėjaus marmūzę ir vieni guzai ant galvos!!! Ačiū Dievui, dabar visi namie, paprašė valgyti ir susirangė miegot.... O mes su vyru valerijoną geriam ^_^ Kai prisimenu tą suglebusį kūnelį... Bijosiu dabar į tą pievą keliauti, o mums ten taip patikdavo... Žodžiu, nesiseka mums...

Autorius:  DaivaD. [ Pir, 2008-06-09 18:59 ]
Pranešimo tema: 

Aš taip pat manau, kad tai greičiausiai buvo bitės įkandimas. Tačiau turiu ir tokią mintį, kad galbūt vaistai, kuriuos ji gauna, tarsi katalizatorius sustiprina alerginę reakciją? Pasiklauskite savo gydytojo, ką jis apie tai galvoja. Ir galbūt patars veiksmingesnę priemonę (injekciją), nes jei kartais užtintų gerklė, tai ir tavegilio tabletę nelabai sukiši, o ir poveikis lėtokas. Todėl, manau, verta gamtoje turėti švirkštą ir ampulę...

Štai kokia istorija buvo nutikusi vienam taksui (tai Ulrikos, kurią daugelis matė parodose, tėvas) http://dog.ru/index.php3?mode=7&id=160591.

Autorius:  lapexs [ Pir, 2008-06-09 19:17 ]
Pranešimo tema: 

Oh, mums šiandien taip sutapo, kad kaip tik suleidom pirmą injekciją vaistų, kuriais anksčiau mažosios negydė+vitaminai odai, nes nuo ivermektino visiškai atsisakydavo ėsti, o tai reiškia, silpo... Taip sutapo. Gerai, kad gydytojai operatyviai suleido švirkštą ir dar namo įdavė... Gali būti, kad organizmas jau įsiaudrinęs, tiek ir tereikia, kad ištiktų tokia štai bėda. Bet mes labai rimtai nusiteikę įveikti šitą ligą. Darom ką galim, džiugu, kad atsiliepia į pagalbą ir kitų šalių taksininkai. Pagelbėja ne tik patarimais, palaikymu, bet ir vaistais, papildais, kurių mūsų krašte nėra...

Autorius:  amiara [ Pir, 2008-06-09 21:02 ]
Pranešimo tema: 

Mes turėjom lygiai tokį nuotykį praeitą rudenį su Udre. Grįžom iš Kriaučeliūno klinikos, susileidę vaistus būtent nuo alergijos ir dar kažkokius vienus. Tik išvedus pro duris į kiemą, šuo ėmė trinti galvą į žolę ir akyse tinti. Ištino kaip ir čia aprašėt abejais atvejais, gavosi kažkas panašaus į šarpėjų. Aš drebančiom rankom vos sugrūdau visą tavegilio tabletę, nes pirma mintis buvo, kad gali užtinti kvėpavimo takai, ir važiavom atgal į kliniką. Ten tik pečiais gūžčiojo, sakė neįtikėtina, kad suleidus priešalerginius vaistus, ištiktų tokia alergija. O įkąsti irgi nelabai buvo kam, bitei įkandus, lieka geluonis :wacko:
Vaistus naudojom ir toliau, tik leidau juos ne kartu, bet padarius poros valandų tarpą. Toje pačioje pievoje vaikštome kiekvieną dieną. Tiesiog tas atvejis taip ir liko mįslė ;) Bet išsigandau siaubingai, tokio akyse tinstančio šuns dar nebuvau mačius :blink:

Autorius:  DaivaD. [ Pir, 2008-06-09 21:28 ]
Pranešimo tema: 

Prisiminiau, kad prieš porą metų vienai Laimos (Eolo Arfa) levretei buvo kažkas panašaus. Laima žadėjo ateiti ir parašyti kaip gelbėjo.

Autorius:  eolo-arfa [ Pir, 2008-06-09 21:36 ]
Pranešimo tema: 

Sveiki.

Vieną dieną, parėję iš darbo namo atradome taip atrodantį vieną savo šunį:

(!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))

(!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))

Na ką... Pagalvojome, kad tai alergija - suleidome 1 ml. Dexametazono.
Padėjo gal kokiai valandai ir guzai atsirado kitose kūnelio vietose. Per sekantį pusvalandį šuo tapo panašus į vynuogių kekę.

Tada atvažiavo vetas ir dar kartą suleido to paties. Ir vėl pagerėjo valandai. Kai po valandos šuo ištino taip, kad pėdutės pasidarė panašios į pagalvėles ir kvėpavimas pasidarė karkiantis, - nutarėme imtis drastiškų priemonių ir paraleliai pravesti intoksikaciją.

Buvo naudota:

Hepatelis ir Antitox'as (berods po 1 ml).
Ir reikalo esmė - Prednizolonas (arba bet koks jo analogas) + Diuretikai.

Po 6 val. vėl leidau Antitox'ą su Hepateliu.

Po paros - kontrolinį prednizoloną (dėl visa ko po ranka turėjome ir Dexametazono).

Taip ir likome nesupratę ar tai labai audringa kontaktinė alergija nuo buitinės chemijos ar visgi tai buvo "bėda, atėjusi per virškinamąjį traktą".

Labai tikiuosi, kad mūsų patirtis padės tokių bėdų atveju.

Autorius:  DaivaD. [ Pir, 2008-06-09 21:43 ]
Pranešimo tema: 

Pridursiu, kad levretės atveju tai buvo vėlyvas ruduo, kai jokios bitės neskraido, o ir šuo buvo namuose, prie uždarų langų.

Autorius:  lapexs [ Ant, 2008-06-10 0:35 ]
Pranešimo tema: 

Oho! Kiek įvairių situacijų! Dėkoju, užsirašiau dėl visa ko ir šį gelbėjimo planą... Neramu tik dėl to, kad po savaitės mums vėl teks leisti tuos vaistukus... Dėl visa ko, Tavegilį švirkšte nešiosiuosiu su savimi. Maža kas...

Autorius:  eolo-arfa [ Ant, 2008-06-10 16:47 ]
Pranešimo tema: 

Na, bet kokiu atveju sol. Tavegili pradės veikti greičiau nei tab. Tavegili.

Šiaip Tavegilis yra senesnės kartos antihistamininis preparatas. Dabar yra daug "švaresnių" priešalerginių vaistų. Nereikia prisirišti prie to, kas buvo populiaru kadaise...

Autorius:  mielka [ Ant, 2008-06-10 16:53 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('eolo-arfa', '')iaip Tavegilis yra senesnės kartos antihistamininis preparatas. Dabar yra daug "švaresnių" priešalerginių vaistų. Nereikia prisirišti prie to, kas buvo populiaru kadaise...

Claritin'as arba Lomilan'as tinka?

Puslapis 18 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/