Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Stuburo išvarža
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=343
Puslapis 127

Autorius:  Saule [ Ant, 2008-09-30 17:08 ]
Pranešimo tema:  Stuburo išvarža

Aktuali man tema. Prieš mėnesį atsisveikinau su savo Merfiu. Teko užmigdyti. Ryte atsikėlus radau šunį nepaeinantį, paralyžiuotas buvo visas kūnas nuo priekinių kojų. Gydytojai pasakė, kad stuburo išvarža. Savaitę laikėm klinikoje, lašino vaistus. Šuo negalėjo nei šlapintis nei tuštintis. Buvo įvestas kateteris. Per savaitę pagerėjimas buvo tik toks - Merfis pradėjo judinti vieną galinės kojos pirštuką. Gydytojai siūlė operaciją Kaune, bet pasakė, kad tikimybė pasveikti tik vargani keli procentai. Pasirinkom eutanaziją, abejonės kankina iki šiol... Merfiui kovo mėnesį būtų suėję penkeri.

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2008-09-30 18:08 ]
Pranešimo tema: 

Užuojauta. Tai daugeliui skaudi tema, ir aktuali visiems taksų augintojams.

Vakar man paskambino žmogus, kuris daugiau kaip prieš 5 metus pirko iš manęs taksytę, Anri ir Mini vaiką, ir pranešė, jog jos nebėra. Stuburo išvarža. Būklė buvo sunki, doc. Vaitkus (geriausias Lietuvoje taksų stuburų specialistas, kuris neretai padaro stebuklus) nesiėmė operuoti, kadangi refleksai buvo visiškai dingę.

Dažnai manoma, kad taksams tokios bėdos atsitinka dėl ilgo stuburo. Tai netiesa. Takso stuburas nei kiek ne ilgesnis už kitų šunų. Supaprastinus - taip atsitinka dėl... trumpų kojų.

Taksai yra chondrodistrofikai. Tas pats mechanizmas, dėl kurio galūnės lieka trumpos, pristabdo kremzlinio audinio gamybą organizme. Šuniui judant, kremzliniai tarpslanksteliniai diskai nusitrina, ir pakankamai neatsinaujina. Stuburas praranda elastingumą. Dažna to pasekmė - stuburo išvarža, kuri dažniausiai atsiranda tarp 5 ir 6 metų ir gali baigtis daliniu arba visišku paralyžiumi.

Ar tai paveldima? Iš dalies - taip. Sakau "iš dalies" todėl, kad tai nėra tiesioginis paveldimumas, jį nulemia ne vienas genas, o sudėtinga genų kombinacija, ir dar prisideda daugybė faktorių.

Ar galima to išvengti? Kartais - taip. Jei taksas bus raumeningas, nenutukęs, daug bėgios, plaukios, nešokinės iš aukštai (pvz., pasitaiko tokių neprotingų šeimininkų, kurie leidžia šokti pro automobilio langą), gaus subalansuotą maistą - jis turi daug šansų išlikti sveikas iki gilios senatvės.

Ar įmanoma išgydyti? Neretai - taip. Labai svarbu neuždelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistą. Doc. Valdas Vaitkus dirba Kaune, Kriaučeliūno klinikoje, o antradieniais konsultuoja Vilniuje, Jeruzalės klinikoje*. Jei neįmanoma pakliūti pas Vaitkų, galima kreiptis į Margaritą Jakovo klinikoje.

Vis dėlto reikia žinoti, kad ne visada įmanoma išgydyti paralyžiuotą taksą ir būti pasiruošusiems. Linkiu visiems, kad taip niekada neatsitiktų.

*Patikslinimas. Dabar jis dirba kitur.

Autorius:  Saule [ Ant, 2008-09-30 18:22 ]
Pranešimo tema: 

Ačiū, Daiva. Abejonės kankina dar ir todėl, kad vienas vet gydytojas neperseniausiai pasakė, kad dar galima buvo kovot - taikyt manualinę terapiją ir t.t. Tikrai nežinau kiek tai veiksminga. Šuo nebuvo nutukęs, judrus, daug lakstydavo, mityba subalansuota... Tiesa, vaikystėje nugara nebuvo labai tiesi (tai išryškėjo apie ketvirtą mėnesį, bet po to praėjo), gal kalti genai?
Ar tiesa, kad kenkia lipimas laiptais? Klausiu todėl, kad dar vienas taksiukas liko, tai baimė dėl jo sveikatos dabar gal net perdėta...
Ir dar vienas klausimas - gal kas laiko du šunis? Ar normalu, kad vienas labai jautriai išgyvena kito netektį? Lui (kitas mano taksas) savaitę neėdė.

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2008-09-30 18:37 ]
Pranešimo tema: 

Žinote... nemanau, kad dabar verta graužti save. Iš to, ką papasakojote, akivaizdu, kad būklė buvo tikrai sunki. Juk paralyžius buvo apėmęs ne tik užpakalinę dalį, o visą kūną...

$this->bbcode_second_pass_quote('Sky', 'A')r tiesa, kad kenkia lipimas laiptais?
Lipti aukštyn labai naudinga. Žemyn leistis reikėtų atsargiai, nešuoliuojant.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'I')r dar vienas klausimas - gal kas laiko du šunis? Ar normalu, kad vienas labai jautriai išgyvena kito netektį? Lui (kitas mano taksas) savaitę neėdė.
Tai normalu. Vis dėlto turėtų apsiprasti bent per porą savaičių.

Autorius:  Saule [ Ant, 2008-09-30 18:42 ]
Pranešimo tema: 

Žemyn abu nešiojau, žinoma ne visad. Tingumas nugalėdavo aišku. Kita vertus du taksus nunešt - ne juokų darbas. Persikraustėm į kitą butą, ten laiptai statesni, gal dėl to.
Tai, kad nesigriaužt, suprantu. Tiesiog gal dar laikas nepraėjo kai nurims viskas.

Autorius:  Jurga ir Topas [ Ant, 2008-09-30 20:43 ]
Pranešimo tema: 

Užuojauta jums ir įspėjimas visiems mums, kad būtume budrūs ir dar labiau saugotume ilgas savo šniūrelių nugaras.

Autorius:  Amulet [ Tre, 2008-10-01 12:27 ]
Pranešimo tema: 

Kaip supratau, stuburo išvarža gali atsirasti dėl trumpų kojų. Tačiau yra daugiau "trumpakojų" veislių pvz.: korgiai. Tai, kaip suprantu ir jiems panaši problema yra? Ar ši problema liečia tik taksų veislę? :unsure:

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2008-10-01 12:42 ]
Pranešimo tema: 

Dėl korgių nežinau, visai nesu susipažinusi su šios veislės specifika. Turi įtakos ne vien trumpos kojos (tiksliau, tas medžiagų apykaitos mechanizmas, dėl kurio kojos lieka trumpos), bet ir daug kitų faktorių. Pvz., bendra šuns anatomija. Ryškus anatomijos disbalansas mažina judėjimo produktyvumą, netaisyklingai apkrauna sąnarius ir stuburą.
Jokiu būdu negalima atmesti ir paveldimumo konkrečioje linijoje. Pvz., Suomijoje veisiamiems taksams įvestas privalomas stuburo rentgenas. Tačiau kaip suprantu viskas tebėra tyrimų stadijoje.
Kiek žinau, taksai pirmauja pagal stuburo išvaržų skaičių, antroje vietoje pekinai (irgi trumpakojai). Taksams dažniau pasitaiko išvaržos juosmens srityje, pekinams kaklo srityje.

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2010-01-26 15:22 ]
Pranešimo tema: 

Marko "radikulitas", apie kurį rašiau praėjusį šeštadienį, visai ne radikulitas. Jam baisioji diskopatija. Šiuo metu jis klinikoje laukia kol atvažiuos Margarita. Galbūt darys pavojingą procedūrą - kontrastinį rentgeną. Toliau bus matyt.

Autorius:  kapibara [ Ant, 2010-01-26 15:31 ]
Pranešimo tema: 

:( ojojoj kaip liūdna, laikykitės, parašykit, kaip sekėsi

Autorius:  Jurga ir Topas [ Ant, 2010-01-26 15:32 ]
Pranešimo tema: 

Diskopatija tai tas pats kas stuburo išvarža? Šiaip ar taip laikykitės, reikia tikėtis geros baigties.

Autorius:  ramint1 [ Ant, 2010-01-26 15:38 ]
Pranešimo tema: 

Didelės sėkmės. Laikykitės

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2010-01-26 15:42 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('Jurga ir Topas', 'D')iskopatija tai tas pats kas stuburo išvarža?
Taip.

Autorius:  mielka [ Ant, 2010-01-26 16:09 ]
Pranešimo tema: 

Laikykitės... ir lauksim naujienų, tikiuosi gerų :unsure:

Autorius:  LinaL [ Ant, 2010-01-26 19:26 ]
Pranešimo tema: 

Laikom kumščius

Puslapis 127 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/