Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Guziukas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=590
Puslapis 12

Autorius:  kestas1982 [ Ket, 2009-09-24 13:38 ]
Pranešimo tema:  Guziukas

Sveiki, atsirado keli guziukai ant galvos ir ant nugaros, nunešiau pas vet., sakė tepti betadinu. Gal kas esat susidūrę nuo ko tie spuogai iškyla?

Autorius:  daivasgg [ Ket, 2009-09-24 21:07 ]
Pranešimo tema: 

tai guzai ar spuogai?

Autorius:  kestas1982 [ Pen, 2009-09-25 8:36 ]
Pranešimo tema:  guziukas

kažkoks guziukas. gal kokia blusa sukandžiojo?
:lt:

Autorius:  Vinculis [ Pen, 2009-09-25 8:55 ]
Pranešimo tema: 

Jei galvojate, kad blusa įkando, ieškokite blusų (jos po vieną nevaikšto šuns kailyje :D).Šuo dėl blusų turi ir stipriai, beveik pastoviai kasinėtis, ypač šiltoje aplinkoje. Jei yra blusų, jas reikia naikinti.
Jei koks vienas nedidelis spuogelis tik iškilęs, tai galėjo ir uodas įkąsti. Praeis. Pastebėkit, ar jis nedidėja.
Jei yra paprasčiausias guzas, galėjo kur susitrenkti. Bet jei po odą guzelis slankioja (tikiuos aiškiai parašiau), aš parodyčiau vetui. Dar, jei neklystu, gali būti kokia nors alergija. Neaišku, kas ten per guzas.
Na, nesu aš labai didelė žinovė sveikatos srityje. Gal aš ir klystu. Bet kokiu atveju, jei man neramu dėl kokio guzelio ar pan., aš šunį vedu pas vetą (ir ne vieną, nes man reikia kelių vetų nuomonės, o ir jais aklai nepasitikiu).

Autorius:  kestas1982 [ Pen, 2009-09-25 9:53 ]
Pranešimo tema: 

tų spogelių yra ne vienas, per visą kailį 10 ar daugiau.

Autorius:  Vinculis [ Pen, 2009-09-25 12:20 ]
Pranešimo tema: 

Mano galva, nors čia yra daug protingesnių už manąją :) Jūsų šunį arba sukandžiojo, arba kokia alergija. Veskit pas kitą vetą, jei taip neramu. Dvi nuomonės geriau nei viena.

Autorius:  daivasgg [ Pen, 2009-09-25 13:22 ]
Pranešimo tema: 

gali būti ir nuo papildomo maisto - riebesnio kefyro ar varškės.

Autorius:  kestas1982 [ Pen, 2009-10-09 10:40 ]
Pranešimo tema: 

tai va šiandien pažiūrėjo kitas vet. gydytojas ir sakė, kad tai erkutės kailio, ir jau nuo tų guzelių slenka plaukai, o toks daktaras Artūras Džiuga sakė, jam kažkas įkando, tai va, reiktų susirūpinti jo kompetencija.

Autorius:  Vinculis [ Pen, 2009-10-09 14:23 ]
Pranešimo tema: 

"Erkutės kailio" - girdėta diagnozė. Esu jau čia kažkurioje temoje rašiusi, bet dar pasikartosiu. Nesakau, kad Jūsų atveju gali būti taip pat. Mano šuniui vienas Šiaulių vet.gydytojas taip pat buvo "diagnozavęs" tą patį ir, kaip galvojat, pasakė, kad šunį reikia užmigdyti, nes tai yra negerai, kad paveldėjo iš savo motinos (kalės), kad tokie kaip mano lapausiukas tuomet negali būti veisiami, kad jis negali turėti palikuonių (nors tokios minties niekada man ir nebuvo, kad Vinculis sulauks palikuoniu, juk jis ne grynaveislis) ir t.t. ir pan. Po tokio "nuosprendžio" aš savo šunią (beveik tiesiogine ta žodžio prasme) išplėšiau iš to veto rankų, nulėkiau į kitą kliniką, kur šunį apžiūrėjo iš karto du vetai ir pasakė, kad jokios čia kailio erkutės ir jokio užmigdymo... (na jie diagnozavo kitą, bet ten irgi teko man "pakovoti" dėl gydymo, bet čia jau ne apie tai).
Aš nenoriu Jūsų nei gąsdinti, nei "pasėti" abejonių. Aš nenoriu peikti ar nepasitikėti vetais. Noriu tik pasakyti, kad yra, deja, visokių vetų ir negalima jais aklai tikėti.
Ką Jums dabar daryti? Nežinau. Bet. Aš, pabrėžiu aš, Jūs nebūtinai tą turite daryti, vesčiau ir pas trečią, ketvirtą vetą. Esu ne vilnietė. Jei reiktų aš savo šunį vežčiau ir į Vilnių. Prašyčiau čia patarimo pas kurį geriau vežti ir vežčiau.
Na, aš pamišusi dėl taksų :D

Autorius:  lapexs [ Šeš, 2009-10-10 0:11 ]
Pranešimo tema: 

kestas 1982, norint diagnozuoti poodines erkutes reikalingas tyrimas, o ne "pažiūrėjimas"... Tad, jei skutmenu tyrimas nebuvo atliktas, užsiregistruokite pas kitą veterinarą, kuris galėtų atlikti šuns apžiūrą kaip pridera.

Autorius:  kestas1982 [ Šeš, 2009-10-10 12:50 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('lapexs', '[')b]kestas 1982, norint diagnozuoti poodines erkutes reikalingas tyrimas, o ne "pažiūrėjimas"... Tad, jei skutmenu tyrimas nebuvo atliktas, užsiregistruokite pas kitą veterinarą, kuris galėtų atlikti šuns apžiūrą kaip pridera.
tai mes ir darysim jį pirmadienį, nes vakar nuvežėm pas vet., ir per apžiūrą pasakė, kad reiktų atlikti tyrimą, o tas Artūras Džiuga to nepatarė padaryt ir pasakė, kad tai tik įkandimas.

Autorius:  Anna & Trilly [ Tre, 2011-04-20 20:34 ]
Pranešimo tema: 

suradau šią temą, tai bandau rašyti čia apie mūsų problemą.
Pas Trilę prieš kokį mėnesį pastebėjau (apčiuopiau) guziuką gan giliai po odą. Žiūrint iš viršaus, jis yra dešiniame šone tarp šonkaulių ir klubo (atsiprašau, bet nežinau kaip čia geriau paaiškinti). Žodžiu siauriausioje takso kūno (klesidros) vietoje. Čiupinėjant atrodo, kad guziukas žirnio dydžio ant raumens lygtais... Buvome prieš savaitę pas Liną Piečiukaitį, bet jis tik pačiupinėjo ir pasakė, kad taip nustatyti neįmanoma, kas tai yra - reikia pjauti, tada žiūrėti kas ten buvo.... Sakė, jei nedidės, nieko nedaryti, bet ir nelaukti, kol užaugs kaip graikinis riešutas... Net nežinau ką daryti... :unsure: Kažkaip operuoti su narkoze labai nesinori, nežinant net kokio pobūdžio ten tas guzas... gal šiaip koks augliukas nepiktybinis... Bet dabar atrodo tarsi šis guzas-žirnis šiek tiek padidėjo... gal man jau paranoja... Nejaugi nėra kažkokio būdo nustatyti diagnozę: rentgenas, echoskopija ar pan.? Biopsijai sakė guzas per mažas.....
Gal kas kada apie tokį atvejį girdėjo? Daiva, visų pirma kreipiuosi į jus, nes jūs viską apie taksus, ir ne tik, žinote ^_^

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2011-04-20 20:46 ]
Pranešimo tema: 

Aš galiu pasakyti tą patį - be biopsijos neįmanoma nustatyti kas tai yra, o jei nedidėja, tai geriau neliesti.
Siūlau tą guziuką išmatuoti, o gal net ant storesnio popieriaus ar odos skiautės nupiešti tokio pat dydžio ratuką, iškirpti skylę, ir pagal ją kartas nuo karto patikrinti ar nepadidėjo diametras.

Autorius:  Anna & Trilly [ Ket, 2011-04-21 12:53 ]
Pranešimo tema: 

Labai ačiū už patarimą, taip ir padarysiu. Stebėsiu guziuką.

Autorius:  ramint1 [ Pen, 2011-04-22 10:20 ]
Pranešimo tema: 

Aš su popieriumi, kaip Daiva sakė, tikrinu Doros guziuką prie krūtinės. Kol kas nedidėja. Jūs taip pat pasidarykit. Gal tikrai tik taip įsivaizduojat, kad didėja.

Puslapis 12 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/