Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Reikalingi patarimai dėl mažosios taksiukės
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=1182
Puslapis 11

Autorius:  pelenas [ Ket, 2012-09-27 17:41 ]
Pranešimo tema:  Reikalingi patarimai dėl mažosios taksiukės

Sveiki. Neseniai įsigijome mergaitę. Ji judri, labai žaisminga, be galo protinga. Visgi esu naujas šunų auklėjime, tad norėčiau pasitart su žinovais kaip geriau elgtis įvairiose situacijose. Larai apie du mėnesius. Pirma, vakar, kai parsivežėme buvo gana nedrąsi, išvien drebėjo, o apie atskirai miegojimą net kalbos nebuvo(cype išvien ir na pagalvojau, kad reik šilumos), tad miegojau kartu. Man bemiegė naktis, o mažylė lyg ir apsiraminus buvo. Kitą dieną ji vis prašės ant lovos, kai nekeldavom cypdavo, pabandėm uždaryt viena virtuvėj, cypimas buvo nepakeliamas. Noriu išauklėt šuniuką, kad būtų savo vietoj, bet kartu ir kartais ir į lovą priimt ir pan. suprantu, kad reik pradžioj neleist į lovą, tad nuo tos dienos bandom laikyt virtuvėj. Kita naktis taip pat buvo nepakeliama.. ėjom miegot, o Larutė tiesiog klykė visą valandą, tad supratom, kad ji nesiliaus, o ir mes nepamiegosim, tad pasiėmiau ją į kambarį, bet šalia lovos miegojo.. visą naktį vis paglostydavau, nes vis pradėdavo inkšt. Suprantu, kad trūksta mamos. Štai trečią dieną buvo perversmas. Pasiskaitinėjau forumuose šiek tiek apie dresūrą ir nusprendžiau pats pabandyt, na ir šiek tiek pavyksta - leidau į kambarį įeit, bet kai norėdavo įsiropšt į lovą, su šlepete per sėdynę pliaukštelėjau, nuo tada net necypia prie lovos ir nesiprašo ant jos. Taip pat kai uždarau duris ir būna virtuvėj viena ji cypė, bet įeidavau, pasakydavau, kad negalima ir nunešdavau i guolį, kai necypė atėjau ir pagyriau, tad dabar cypimas šiek tiek liovėsi. Taip pat įpratinau šiek tiek, kad negali įeit į kambarį nepakviesta, turiu omeny kai atidarytos durys, laukdavo prie durų kol pašaukdavau, bet va jau šiandien, ketvirtąją dieną ji mažiau į tai reaguoja. Na iš tiesų lyg ir gerėja viskas, bet norėčiau pasiūlymų kaip elgtis keliose situacijose - jei naktį cypia, eiti ir nuramint, užmigdyt, ignoruot (nors manau šis būdas labai blogas) ar pasakyt, kad negalima? Taip pat kai ateina į kambarį nepakviesta, aš ją dabar paimu ir nunešu į virtuvę, dažnai būna joje, bet vėl atsliūkina, tad ką reiktų daryt - ar taip pat paimt ir nunešt ar ir pliaukštelėt per užpakaliuką? Daug skaičiau apie žodžio dresavimą, bet na nežinau, gal per mažai laiko, gal per maža, bet na nelabai į žodžius reaguoja. Kai pasakau labai griežtai kaip ir suklūsta ir sustoja, bet tikrai ne visada ir gan retai.. na ir kaip ją man augint. Žinau, kiekvienas šuniukas individualus, bet na sunku suderint ir meilę ir pagyrimą ir bausmes. kai šiek tiek pliaukšteliu per užpakaliuką ji labiausiai supranta, bet skaičiau kad tai nėra gerai...beje, mažam šuniukui galima kokį kaulą duot kol nesu namie - turiu omeny iš kikos pirktą ar pan., na kad turėtu ką veikt ir necyptų ar negraužtų visko? dėkui visiems iš anksto.

Autorius:  DaivaD. [ Pen, 2012-09-28 7:37 ]
Pranešimo tema: 

Iš jūsų pasakojimo supratau, kad jūs norit, kad dviejų mėnesių šuniukas vienas ramiai sėdėtų virtuvėje, kol jūs esate kambaryje, priešingu atveju dubasinat per užpakalį (delnu? vidaus organų dar neatkrėtėt)?
Siūlau variantus:
1. Grąžinti veisėjams,
2. Ieškoti kitų šeimininkų,
3. Keisti savo mąstymą.

Be abejo, reikia auklėti kiekvieną šunį ir koreguoti jo elgesį pagal savo poreikius - tačiau negalima jo laužyti ir versti elgtis priešingai jo prigimčiai. Šuo - gaujos gyvūnas, jam nenatūralu būti vienam. O jūs, užuot stiprinęs kontaktą, elgiatės priešingai.

Autorius:  pelenas [ Pen, 2012-09-28 17:19 ]
Pranešimo tema: 

na nesitikiu to ko parašėt ir blogai supratot, jog noriu, kad ji visad būtų rami kai esam kambary. Aš jos nedubasinu, kaip jūs išsireiškėt. kelis kartus per užpakaliuką tikrai švelniai trinktelėjau, nei cypė dėl to nei ką, tik suprato savo klaidas. na matyt čia pagalbos ar atsakymų negausiu. bet vis tiek dėkui.

Autorius:  sopraniukas [ Pen, 2012-09-28 17:42 ]
Pranešimo tema: 

Labai daug atsakymų į klausimus rasite šiame forume, atidžiai perskaitykite temas apie auklėjimą, mitybą ir kt. :) Be to, Jūsų šuniukas dar toks mažiukas, gal per daug iš karto iš jos reikalaujate :)

Autorius:  pelenas [ Pen, 2012-09-28 17:46 ]
Pranešimo tema: 

taip, aš taip pat taip pamaniau, tiesiog na esu girdėjęs, jog jei šuniuko nuo pat mažens nepratinsi ko galima o ko ne, tai vėliau bus kur kas sunkiau.. na bet dabar stengsiuos mažiau jai pagundų rodyt, bet stalo nepaslėpsiu, kad negraužtų :D

Autorius:  Jurga ir Topas [ Pen, 2012-09-28 20:33 ]
Pranešimo tema: 

Be abejo, auklėti nuo mažens būtina, bet man tas durų uždarymas ir laikymas jos kitame kambaryje, kai tuo pat metu ir jūs esate namie irgi keistai atrodo :unsure:. Nepamirškite, kad įsigijote taksą, kuriam tiesiog būtinas kontaktas su žmogumi ir nesitikėkite, kad 100proc. pavyks pritaikyti viską, ką perskaitėte apie dresūrą. Čia ne vokiečių aviganis, tad jei jau nepavyksta susitarti dėl stalo graužimo, tikrai dar ne vienoje srityje teks padaryti jai nuolaidų ;). Tiesiog laikui bėgant daug ką priimsite kaip neišvengiamybę :D.

Autorius:  Reda L. [ Pen, 2012-09-28 22:11 ]
Pranešimo tema: 

Manau, kad jūs nepakankamai kantrūs ;). Jūs turite naują šeimos narį Taksą. Jie miega tik lovoje :D. O auklėti reikia nuo mažumės, bet ne taip drastiškai kaip jūs. Palaipsniui aiškinant ir kalbantis kas galima kas ne, ir tai trunka tikrai ne vieną mėnesį. Bet palaipsniui Jūs patys pastebėsite, kad šuniukas supranta jūsų kalbą, bet jūs turite kalbėti trumpais ir aiškiais terminais, o ne sudėtingais sakiniais pvz:. (Fu, negalima ir t.t.). Aš taip pat pradžioje vargau su auklėjimu, bet dabar matau, kad mano pastangos nenuėjo veltui. Jam jau beveik du metai ir jis puikiai supranta kas galima ir ko jam negalima. Mes visi išeiname į darbus, vaikai į mokyklą, o mūsų Barnis lieka miegoti salone ant dukters lovos ir jokių zbitkų nebedaro.
Linkiu Jums kantrybės, takso meilė ir žaismingumas atperka viską :)

Autorius:  pelenas [ Pen, 2012-09-28 22:18 ]
Pranešimo tema: 

Labai dėkui už atsakymus ir patarimus. Bet va ką daryt jei neklauso? paimt ir patraukt į šalį, pasakius, kad negalima, ar kaip? na kaip padaryt, kad suprastų, jog blogai pasielgė?

Autorius:  Anna & Trilly [ Pen, 2012-09-28 22:33 ]
Pranešimo tema: 

Manau, reikia skaityti, domėtis. O šiame forume yra labai daug informacijos įvairiomis temomis. Šeimininkas turi išmokti savo šuns kūno ir balso kalbos. Aš asmeniškai daug sužinojau čia ir tiesiog bandydama žvelgti į pasaulį šunų akimis. Bet kuriuo atveju dar visai jauną šunelį uždaryti vieną virtuvėje manau nėra teisinga.

Autorius:  pelenas [ Šeš, 2012-09-29 9:41 ]
Pranešimo tema: 

tai pratinti visur su manim, mano kambary, o kai išeisiu, kas tada? jei dabar nepratinsiu miegot savo guoly vienai, tai kada įpratint?

Autorius:  erating [ Šeš, 2012-09-29 17:12 ]
Pranešimo tema: 

Bandykit sakyti jam FU, arba pagirti, kai gerai pasielgia, bet jei nesupras, tai nieko tokio. Dar per mažas. Dėl miegojimo lovoj, nežinau, nes mūsiškis miega su mumis :) Bet esu skaičius, kad galima pripilti šilto skysčio į butelį ir padėti į šuniuko guolį, jis tada pasijus kad miega šalia kažko "gyvo, šilto" ir ramiau miegos (gal dar apdengti tą butelį, kad neįžvelgtų gudrybės). Nes mažiukui dar reikia šilumos, ką tik nuo mamos ir brolių/seserų atskirtas.. :) Na girdėjau, taip daro, vieniems pavyksta, kitiems ne. Aš kai dviejų mėnesių Rokį pasiėmiau, tai pirmomis dienomis jis man ant delno tik užmigdavo, na ir viskas OK - dabar jau beveik du metai, bet ant delno nemiega :D Beje, į dresūros mokyklą ėjom nuo pusės metų. Ten sužinojau, kaip auklėti :) O dviejų mėnesių makaronas dar ne dresūrai skirtas :) Kol kas pagirkite arba pasakykite FU ir tiek, kiek supras tiek :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/