Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Kaip šuo pasirenka šeimininka?
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=1231
Puslapis 11

Autorius:  aukstaitis [ Pir, 2013-02-04 13:52 ]
Pranešimo tema:  Kaip šuo pasirenka šeimininka?

Aš norėčiau pasiteirauti, kaip šuo pasirenka šeimininką?

Mūsų šeima sumanėme pirkti taksą. Aš norėčiau, jog šuo laikytų mane pagrindiniu šeimininku, kaip tai padaryti? Nes dažniausiai šuo pasirenka šeimos galvą (tėtį), o ne vaiką (sūnų/dukrą) šeimininku.

Autorius:  amiara [ Pir, 2013-02-04 14:05 ]
Pranešimo tema: 

Sveiki prisijungę. Geri norai :) . Taksai dažniausiai myli visus šeimos narius, bendrauja su visais. Tačiau pasirenka šeimininku tą, kuris jam skiria daugiausia dėmesio- šeria, auklėja, dresuoja, veda pasivaikščiot. Tad jei jūs visa tai darysit pats, šuo manau ir skaitys jus šeimininku. ;) .

Autorius:  aukstaitis [ Pir, 2013-02-04 14:44 ]
Pranešimo tema: 

O kaip elgtis jei yra mažametis brolis? kuris irgi nori paglostyti, pašerti, pavedžioti taksiuką?

Autorius:  amiara [ Pir, 2013-02-04 15:05 ]
Pranešimo tema: 

Taigi tegul glosto ir vedžioja :) . Dėl vedžiojimo tai dar svarbu kiek tam mažamečiui broliui metų, ar nereiktų jų abiejų prižiūrėt kažkam iš suaugusių. O taip tai labai svarbu augančiam šuniukui bendraut su kuo daugiau žmonių, kitų šuniukų.

Autorius:  aukstaitis [ Pir, 2013-02-04 17:02 ]
Pranešimo tema: 

:idee: Dauguma sako, augintinis prisiriša prie vieno žmogaus iš šeimos! :P
Apklausa įrodo, balsuokite ir jūs, tikslesnę žinosime informacija. Pasidalinkite savo nuomone ankstesniais klausimais, man tai pravers.

Autorius:  Arune [ Pir, 2013-02-04 20:05 ]
Pranešimo tema: 

Atsakiau, kad dėmesio rodo visiems vienodai. Nors iš tikrųjų, dažnai priklauso nuo situacijos. Kuris dažniausiai šers, turbūt pas tą ir prašysis maisto. Kuris užstos, palepins, pas tą bėgs slėptis ar guosti ką nors pridirbęs :) . Taksai gudrūs šunys - išnaudos visas galimybes :)
Kadangi pas mus yra taksai kalė ir patinas, bei dar vienas kitos veislės patinas, manęs dažnai klausia kitokio klausimo: kuris yra "alfa" šuo, gaujos vadas. Visada atsakydavau, kad nei vienas. Tačiau ilgai negalėdavau paaiškinti kodėl, kol vieną dieną :idee: Mūsų namuose tikrai nei vienas šuo nėra gaujos vadas. Nes kiekvienas iš žmonių yra ant daug aukštesnio hierarchijos laiptelio. Šunys turi klausyti ne vienas kito, o žmogaus. Jei kalba eina apie tai, ko turi klausyti, tai kuo žmogus didesnis "vadas" šeimoje, tuo labiau jo šuo klausys.
O dėl mažų vaikų jau esu rašiusi forume, kad vieno mūsų pažįstamų vaiko ~3 m. taksiukas klauso kaip kareivukas. Visus kitus pasitinka lodamas, o kai ateina tas vaikas - neišleidžia nei garso - vaikšto greta, žiūri į akis. Tas vaikas labai pasitikintis savimi :)

Autorius:  Saule [ Ant, 2013-02-05 7:34 ]
Pranešimo tema: 

Aš manau, kad kiekvieną kartą situacija yra individuali. Suprantu temą sukūrusio norus - kažkada kai man nupirko pirmą taksą (man buvo aštuoneri) aš labai norėjau, kad jis mylėtų labiausiai mane. Maitinau, vedžiojau, dresavau, leidau visą laisvą laiką su juo, o jis, gyvačius, dievino mano tėtį, kuris nieko nedarė.... Visgi ta hierarchija yra ir manau šuo pajuto kas šeimos galva ir rodė jam prielankumą. Dabar tarp mano šunų hierarchija taip pat yra, bet ačiū dievui, kad visgi jos viršuje žmogus, o ne taksas :D

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2013-02-05 8:00 ]
Pranešimo tema: 

Tie apklausos klausimai apversti aukštyn kojom. Lyg ne apie šunį būtų. Va, Arūnė gerai paaiškino. Ne šuo pasirenka vieną ar kelis iš šeimos, o žmonės yra (arba nėra) hierarchijos viršūnėje.

Autorius:  aukstaitis [ Ant, 2013-02-05 8:54 ]
Pranešimo tema: 

Ačiū už suteiktą informaciją. :faint:

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/