Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 12:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 12:14 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Šeš, 2011-10-29 18:01
Pranešimai: 38
Sveiki. Gal galit patart kaip dresuoti taksiuką, kuris yra kurčias :(? Mūsų augintiniui dabar 2 mėn.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 15:56 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Gal padės šie patarimai
http://www.biteplius.lt/lt/2content.dia ... 1027996191
(reikia nukopijuoti pilną nuorodą, su visais skaičiukais).

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 16:00 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Šeš, 2011-10-29 18:01
Pranešimai: 38
Hmmm niekaip man to puslapio neatidaro :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 16:10 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Tuomet kopijuoju jums visą tekstą:

Mokinti kurčią šunį (Barry Eaton)
Paskelbė: *vita*, paskelbta 04-18 11:26, vizitų: 458, komentarų: 5.


Mokinimas turi prasidėti kuo anksčiau. Kasdieninės treniruotės turi būti dažnos, bet trumpos - po kelias minutes. Vien tai, kad šuo kurčias, dar nereiškia, kad jis negali eiti į bendro paklusnumo mokyklą. Susiraskite patyrusį dresuotoją ir pakalbėkite apie priėmimą į jo mokyklą.
Dėmesys
Vienas iš pirmutinių jūsų darbų - surasti, kas labiausiai trauktų ir išlaikytų šuns dėmesį. Tai gali būti mėgstamas žaisliukas ar skatinimas maistu. Turite išmokinti šunį stebėti jus ir laukti nurodymų, komandų. Tai bus itin svarbu, kai paleisite šunį nuo pavadėlio. Jei šeimoje yra dar vienas šuo, ryšys tarp jūsų ir jūsų kurčio šuns turi būti stipresnis nei ryšys tarp jūsų abiejų šunų. Jūsų ryšys turi būti toks, kad šuo vykdytų komandas, nes jūs to norite, o ne todėl, kad taip daro kitas, girdintis, šuo.
Bendravimas
Pagrindinis vaidmuo, bendraujant su kurčiu šunimi, skiriamas signalams, rodomiems rankomis, tačiau ne mažiau svarbios bus ir veido išraiškos bei viso kūno kalba. Šypsokitės, kai šuo padaro tai, ko "prašėte". Nepaisant to, kad galite pasijusti kvailai, kalbėkite su savo šunimi. Kai sakysite jam "geras šuo" ir būtent taip ir galvosite, jūsų veidas švytės ir jūs šypsositės. Galite net pasipraktikuoti priešais veidrodį, kaip išgauti tinkamą veido išraišką.
Gyrimas/Peikimas
Turite išmokinti savo kurčią šunį rankų signalo, rodančio, kad jis viską daro gerai, galbūt tiks pakeltas nykštys ir šypsena, taip pat išmokinti signalo "blogai", gal tiktų grasinimas rodomuoju pirštu ir piktas žvilgsnis. Netaikykite savo šuniui fizinių bausmių. Jūsų rankos yra tai, kuo šuo turi pasitikėti, o ne bijoti. Labai svarbu tinkamai susieti rankų signalus su gyrimu ar peikimu.

Kurčias, bet ne kvailas (apie Lady)
Lady gimė fermoje, penkių šuniukų vadoje, kuriems jau buvo numatytas darbas ganyti avis. Tačiau veisėjas pastebėjo, kad su vienu šuniuku ne viskas buvo gerai. Ši kalytė lėtai sureaguodavo į kieno nors atėjimą, atneštą maistą. Ji atrodydavo nustebusi, kai prabusdavo ir matydavo, kad kiti šunyčiai linksmai žaidžia, o ji vienintelė miega. Veisėjo įtarimus, kad Lady gali būti kurčia, patvirtino keli paprasti testai.
Kadangi veisėjai buvo mūsų draugai, jie šiek tiek mus emociškai šantažavo. "Jei nerasime jai gerų namų, turėsime užmigdyti". Tai suveikė, nes 1988 metų liepos 14 dieną mes paėmėme Lady ir parsivežėme namo.
Nuo ko pradėti?
Turėjau daug ambicingų idėjų apie tai, kaip Lady išauklėti ir išmokinti paklusnumo, nepaisant jos negalios, bet nuo ko pradėti? Su kitais savo šunimis buvau lankęs šunų klubus, kur išmokau tokių mokymo metodų, kaip paspaudimas rankomis, pastūmimas, patraukimas, tad šiais metodais ir pradėjau mokinti. Tokios treniruotės man buvo skausmingos, nes Lady buvo ypatingai kandi ir jai daug labiau rūpėjo kąsniukų nuo mano pirštų kramtymas nei mokslai. Ir tada aš susivokiau, kad iš tikrųjų aš jos nieko nemokinu. Kadangi ji negali girdėti, aš negaliu jai liepti "sėdėti" žodine komanda, taip pat negaliu tinkamai parodyti signalo rankomis, nes jos užimtos paties šuniuko sodinimu.
Šuniškos išdaigos
Tad dabar jau buvau tame taške, kuriame, manau, atsiduria dauguma kurčių šunų savininkų. PADĖKITE! Svajonė turėti paklusnų kurčią šunį tampa naktiniu košmaru. Mano mielas, nekaltas, pūkuotas šuniukas tampa didžiuliu išdaigininku. Kur ieškoti pagalbos? Pas veterinarus? Vietiniame šunų klube? Gal knygyne ar bibliotekoje galima rasti knygą tokia tema? Bet ne. Visi, su kuo kalbėjau, liepė migdyti Lady. Man sakė: "Tu negali išmokinti kurčio šuns", ir, kaip daugelis kurčių šunų savininkų, aš išties svarsčiau galimybę ją užmigdyti, taip pat svarsčiau apie naujų namų suradimą jai ar atidavimą atgal veisėjams. Bet dar negalėjau pasiduoti. Jei tik rasčiau kokį būdą, kaip mokinti šunį nepridedant rankų.
Mokinimas skatinant - atsitiktinai
Tuomet, visiškai atsitiktinai, peržiūrėjau video juostą apie šuniukų auklėjimą, filmuotą Dr. Ian Dunbar. Jis mokino šuniuką sėdėti, gulėti, ateiti pas jį, eiti greta be pavadėlio vien tik skatindamas maistu ir nė pirštu nepaliesdamas šuniuko. Tai buvo verta išbandyti. Tad paėmiau skanėstą, palaikiau jį šiek tiek virš Lady nosies ir kilstelėjau atgal, link akių. Ji pakėlė galvą, žiūrėdama į skanėstą, o užpakalį nuleido žemyn ir atsisėdo. Eureka! Tada, traukiant nuo jos skanėstą nosies lygmenyje, ji atsistojo, o padėjus jį tarp letenų ant grindų, atsigulė. Pagaliau pamačiau pažangą. Praėjus nedaug laiko, Lady sekė mano ranką su skanėstu ir vykdė tris komandas: sėdėti, gulėti ir stovėti. Neprireikė labai lakios vaizduotės, kad paversčiau rankų judesius komandomis ir ne per daugiausiai laiko, kad jau galėčiau išsiversti be skanėstų, naudoti tik komandas rankomis.
Stebėk užnugarį
Tikriausiai pats svarbiausias dalykas, kurio išmokau per pirmuosius kelis mokymų mėnesius buvo tai, kad turiu atkreipti ir išlaikyti Lady dėmesį. Mūsų dažnoms treniruotėms aš naudojau skanėstus ir žaisliukus, kad ji atkreiptų dėmesį, ir vėliau jie buvo atlygiu už teisingai atliktus veiksmus. Kai kurčių šunų šeimininkai klausia mano patarimo, ar ateina pas mane dresuoti savo šunis, pirmiausias mano patarimas būna surasti kažką, geriausiai ne vieną, o kelis dalykus, kurie šuniui tikrai labai labai patinka.
Pažanga - pagaliau
Dabar jau man sekėsi, padariau šiokią tokią pažangą. Viskas bendraujant su Lady turėjo reikšmės - rankų gestai, kūno padėtis, veido išraiška. Išvysčiau aiškius, paprastus ir plaęius gestus, kuriuos ji galėjo matyti iš tolo. Kai ji darydavo ką nors gerai, sakydavau "geras šuo" su tikru jausmu ir tai matydavosi ant mano veido. Ilgainiui ji išmoko, kad šypsena reikškia aš ja patenkintas. Lygiai taip ji išmoko, kad piktas žvilgsnis reiškia, kad ji daro kažką neteisingai.
Ateik čia - prašau!!!
Vienas iš svarbiausių dalykų, kurių tikriausiai kiekvienas šeimininkas nori iš savo šuns - kad ateitų pašauktas. Aš padariau klaidą, paleisdamas Lady nuo pavadėlio neišmokinęs ateiti pas mane. Aš tikrai maniau, kad ji norės likti su manimi todėl, kad esu mielas vyrukas. Klydau. Bet kas buvo daug įdomiau, nei aš. Atradau, kad Lady patinka vaikytis arklius, paukščius, krentančius lapus, atvirai pasakius, viską, kas juda (vis dėl to, ji Border kolis). Turėjau grįžti į pačią pradžią ir mokytis pasišaukti ją. Panaudodamas Lady aistrą kamuoliukui, mokinau ją atkreipti į mane dėmesį. Tada išmokinau atėjimo signalo. Kai ji paklsudavo šiam signalui, gaudavo apdovanojimą- žaidimą su kamuoliuku. Nuo tada mūsų pasivaikščiojimų metu Lady dažniausiai būdavo paleidžiama nuo pavadėlio, bet tik saugiose vietose.
Pagalba yra šalia
Kurčią šunį nelengva mokinti. Vis dėl to, pasinaudodamas savo patirtimi su Lady, galėjau padėti daugeliui kitų kurčių šunų savininkų, parašęs savo knygą ir dirbdamas su jais pačiais. Apskritai yra gėda, kad gimsta tokie šuniukai, bet kol kurtumas nebus išrautas iš kraujo linijų, tol atsiras žmonių, kurie bus pasiryžę suteikti kurčiam šuniui galimybę gyventi normaliai. Tokiems žmonėms ir jų augintiniams reikalinga pagalba, bet jos nėra daug. Vietoj to, kad nusigręžti nuo šios problemos, verčiau reikėtų imtis jos ir pasiūlyti tinkamą pagalbą.
Nelengvas kelias
Yra įmanoma mokinti kurčią šunį, suteikus jam tinkamą aplinką, tinkamą šeimininką, naudojant tinkamus mokinimo metodus. Bet tai nėra lengva. Nėra jokių trumpo mokinimo, greito užtvirtinimo ar stebuklingų formulių, bet yra galiausiai gaunamas apdovanojimas su kaupu.

iš tinklapio http://www.barry.eaton.clara.net/training.htm

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 16:24 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Šeš, 2011-10-29 18:01
Pranešimai: 38
Ačiū jums didelis už šį straipsnį. Perskaičiau, atsišviečiau ir išdalinau visiems šeimos nariams :). Tik mažoji mano skaityt dar nemoka, tai ją reikės irgi kaip ir mūsų mažylį ilgai ir kantriai mokinti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 16:39 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Kokiame mieste gyvenate? Straipsnio vertėja berods vilnietė, o ji pati irgi yra auginusi kurčią šunį. Galbūt jums vertėtų su ja susisiekti, gal galėtų ir daugiau patarti.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 18:03 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Šeš, 2011-10-29 18:01
Pranešimai: 38
Na mes gyvenam toli nuo Vilniaus. Norėčiau su jumis susisiekti e-mail, gal galit parašyti savo adresą į mano asmeninį?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2011-12-17 20:36 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2009-10-14 12:19
Pranešimai: 1283
Miestas: Kaunas/Vilnius
Čia yra net video filmukas http://www.reksas.lt/tag/kurcias-suo/, gestų pavyzdžiai. Ir šiaip yra nemažai informacijos internete. Galiu pasakyti, kad maniškis ranka rodomas komandas vykdo greičiau ir tiksliau, tik tiek, kad mes pirma buvom išmokinę žodines komandas, o po to mokinom gestus.

_________________
(!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE'))) (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2012-11-28 16:46 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2011-04-19 11:41
Pranešimai: 196
Miestas: Vilnius
Gal galite pasiūlyti gerą dresuotoją agresyviam taksui? Nes buvom nuėję pas Kariną vingio parke, tai jos pasiūlytas būdas kaip išauklėt tokį šunį, mums nelabai tiko, nes jis dar agresyviau pradėjo mus pulti :blink: Tai norėtume pasikonsultuoti ir su kitais dresuotojais ir atrasti tinkamą būdą išauklėti savo pikčiurną.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2012-11-28 22:10 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2008-09-30 14:33
Pranešimai: 1706
Miestas: Vilnius
http://www.facebook.com/#!/ieva.kuzminiene?fref=ts

Ji gerai dirba, arba Reksas Kaune.

_________________
Marselio kompanija


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Tre, 2012-11-28 22:29 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Pir, 2011-11-14 19:23
Pranešimai: 54
Reksas dirba ir Vilniuje. Tokiais atvejais konkrečiau treneris Jonas.
Jei ką rašykite jiems per facebook
https://www.facebook.com/reksas?ref=ts&fref=ts


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2012-11-29 11:52 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2011-04-19 11:41
Pranešimai: 196
Miestas: Vilnius
Ačiū labai, jau parašiau, lauksiu atsakymo :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2012-11-29 17:42 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir, 2011-10-10 14:07
Pranešimai: 349
Miestas: Vilnius
Čia Čipui?? Toks visai mielas man pasirodė...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket, 2012-11-29 18:23 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant, 2011-04-19 11:41
Pranešimai: 196
Miestas: Vilnius
Man irgi jis mielas pasirodė, kai pirmą kartą jį pamačiau :lol: Bet kai atsivedžiau namo... Tai jau sekančią dieną pastebėjau, kad jis ne toks jau ir mielas šuo :mellow:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2012-11-30 18:07 
Atsijungęs
Atvira klasė
Atvira klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir, 2011-10-10 14:07
Pranešimai: 349
Miestas: Vilnius
O tai neveikia griežtas CIT ir per nosį?...
Nepropaguoju čia mušti šunį, bet kartais griežtesnio būdo kai kuriems reikia....


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007