Taksų mylėtojų forumas
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/

Bausmės
https://taksuforumas.puslapiai.lt/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=43
Puslapis 14

Autorius:  Laura&Feilla [ Ant, 2007-10-30 18:59 ]
Pranešimo tema:  Bausmės

Kokias bausmes naudojate savo taksui? Ir kokias dar žinote? :excl:

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2007-10-30 19:44 ]
Pranešimo tema: 

Jokių.

Autorius:  ceri [ Ant, 2007-10-30 23:00 ]
Pranešimo tema: 

Aš tai už sprando nutvėrus gerai papurtau, kai pvz. Trumi sugalvoja sumuštinį nuo stalo nugvelbti. Ir dar apšaukiu begėde karts nuo karto - kokius 10 kart per dieną :P

Autorius:  DaivaD. [ Ant, 2007-10-30 23:16 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', 'A')š tai už sprando nutvėrus gerai papurtau, kai pvz. Trumi sugalvoja sumuštinį nuo stalo nugvelbti. Ir dar apšaukiu begėde karts nuo karto - kokius 10 kart per dieną :P
Šert šunį reikia, o sumuštinių nepalikt be priežiūros :D
Ir girt, kai gerai elgiasi :)

Juokai juokais, bet iš tikrųjų pastebiu, kad daug kas auklėja tik draudimais ir bausmėm, o pamiršta apie paskatinimą.

Autorius:  ceri [ Tre, 2007-10-31 10:47 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', '
')Šert šunį reikia, o sumuštinių nepalikt be priežiūros :D
Ir girt, kai gerai elgiasi :)

Juokai juokais, bet iš tikrųjų pastebiu, kad daug kas auklėja tik draudimais ir bausmėm, o pamiršta apie paskatinimą.

Jei šersiu tiek kiek nori, greit pati valgyt neturėsiu ko :lol:

Aišku, geriausia nesudaryti tokių situacijų, kad šuo galėtų "prasižengti". Bet ne visada išeina. Ir su vienais šunimis paprasta susitarti, su kitais reikia bartis. Kad niekada nekiltų konfliktų tarp šeimininko ir šunio, reikia turėti nuoseklų auklėjimo planą nuo pat pirmų dienų, kai šunelis atsiranda namuose. O tam reikalingos žinios... Pats svarbiausias tame yra kontakto užmezgimas. Per pirmus mėnesius reik šuneliui tvirtai "įkalt" į galvą, kad šeimininkas yra gėris ir niekas daugiau. Jokie draudimai nepageidaujami. Jei šitas etapas praleidžiamas, auklėjimas apsunksta.
Auklėjimą be draudimų, tik skatinimu, išbandžiau su savo mažąja VA Go - veikia 100% :perfect:

Autorius:  Laura&Feilla [ Tre, 2007-10-31 14:23 ]
Pranešimo tema: 

Aš tai griežtai nubaudžiu papurtydama už pakarpos. Arba prispaudus (nuginklavus) prie žemės laikydama už pakarpos. O taip darau, nes pabėga už tvoros, o pas mus vartai sugedę ir visą laiką būna atviri... Kartais duodu per snukį, bet nežinau ar tai tiesa, kad gadina šuns uoslę :blink: ? Jeigu rausia, tai apipilu iš laistytuvo vandens :D ir labai jai nepatinka, bijo. :unsure:

Daiva, tai Jūs savo šunis taip išauklėjote, kad nekyla jokių problemų? O kai buvo maži ir zbitkų pridarė, tai ką tuomet darydavote? :huh:

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2007-10-31 15:13 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('Laura&Feilla', 'A')š tai griežtai nubaudžiu papurtydama už pakarpos. Arba prispaudus (nuginklavus) prie žemės laikydama už pakarpos. O taip darau, nes pabėga už tvoros, o pas mus vartai sugedę ir visą laiką būna atviri...

Blogai darai. Visų pirma, reikia sutvarkyti vartus, nes vis tiek vieną kartą nenužiūrėsi. Antra, tokioj situacijoj reikia ne purtyti, ir juo labiau ne per snukį daužyti, o paprasčiausiai pasikviesti "pas mane". Pati pagalvok - šuo bėga pro vartus, tu pasigauni ir nubaudei. Tai kas išeina? Juk ji supranta, kad buvo nubausta ne už tai, kad bėgo, o už tai, kad bėgo nepakankamai greitai, ir leidosi pagaunama...

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'K')artais duodu per snukį, bet nežinau ar tai tiesa, kad gadina šuns uoslę :blink: ? Jeigu rausia, tai apipilu iš laistytuvo vandens :D ir labai jai nepatinka, bijo. :unsure:
Kokiu tikslu tą darai? kam gąsdini ir terorizuoji šunį? Ar veikia? NE. Kaip darė, taip ir daro. O viską šitą nesunkiai galima išspręsti ne su draudimais, o duodant kitą komandą, nukreipiant dėmesį, bendraujant su šuniu.

$this->bbcode_second_pass_quote('', 'D')aiva, tai Jūs savo šunis taip išauklėjote, kad nekyla jokių problemų? O kai buvo maži ir zbitkų pridarė, tai ką tuomet darydavote? :huh:
Kaip ką darydavau - sutvarkydavau, ir SAVE nubausdavau, kad pražiopsojau :) O kai mažiukai būdami bandydavo ką nors graužti namuose, tai staigiai skrisdavo tapkė, ir šuo tuoj pat būdavo pagiriamas už tai, kad jau nebegraužia. Lygiai taip pat, jei raudavosi kokį rotveilerį papjaut - staigus trūktelėjimas, ir tuoj pat pagyrimas už tai, kad jau nebesirauna.

Autorius:  Laura&Feilla [ Tre, 2007-10-31 17:20 ]
Pranešimo tema: 

Ačiū.

Kai pabėga, kviečiu komanda ''pas mane'', tačiau kaip visi taksai yra užsispyrę ir ne visada klauso. Ką tokiu atveju daryti? Aišku, jeigu ji paklauso ir ateina, tai labai giriu.

Autorius:  DaivaD. [ Tre, 2007-10-31 19:24 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('Laura&Feilla', 'A')čiū.

Kai pabėga, kviečiu komanda ''pas mane'', tačiau kaip visi taksai yra užsispyrę ir ne visada klauso. Ką tokiu atveju daryti? Aišku, jeigu ji paklauso ir ateina, tai labai giriu.
Kantriai mokyti. Pradžiai nuolat, daug kartų per dieną, nutaikius momentą, kai ji nelabai užsiėmusi, kviesti ir girti, vaišinti skanėstais.

Autorius:  ceri [ Tre, 2007-10-31 23:02 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', ' ')O kai mažiukai būdami bandydavo ką nors graužti namuose, tai staigiai skrisdavo tapkė, ir šuo tuoj pat būdavo pagiriamas už tai, kad jau nebegraužia.

Nuo graužimo vienintelis vaistas - narvas. Iš mano stebėjimų - nuo temperamento graužimo 'įgūdis' nepriklauso. Tapkės gelbėja tik kai šeimininkas šalia. Kitu atveju šunelis užsimiršta ir prasideda tūsas... Bet, aišku, mušimas ir visai nepadeda, o tik pablogina situaciją visais aspektais.

Autorius:  Puga [ Tre, 2007-10-31 23:11 ]
Pranešimo tema: 

Parašiau ilgiausią žinutę ir nulūžo internetas...

O ir mušimas kažką prigraužus nepadės. Šuo nesupras už ką.

Aš tai stebiuosi kaip žmonės tiki tokiu dalyku - šuo prisysiojo ne vietoj, šeimininkas įgrūdo snukį į sysių ir sako: nuo tada, kai įgrūdau snukį į myžalus, namie nebem...

Autorius:  DaivaD. [ Ket, 2007-11-01 2:02 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('ceri', 'N')uo graužimo vienintelis vaistas - narvas. Iš mano stebėjimų - nuo temperamento graužimo 'įgūdis' nepriklauso. Tapkės gelbėja tik kai šeimininkas šalia. Kitu atveju šunelis užsimiršta ir prasideda tūsas... Bet, aišku, mušimas ir visai nepadeda, o tik pablogina situaciją visais aspektais.
Marko atveju aš visada buvau šalia ir galėjau koreguoti :) O Anri atveju jis buvo ištremtas į mažą virtuvę, kur nebuvo ko graužti. Jei tokios vietos nebūtų, tai žinoma, kad būtų panaudotas narvas.
Dėl mušimo visiškai sutinku - tai nepadeda, ir absoliučiai nepriimtina.
Man nepatinka pati temos formuluotė. Bausmės? Kokios dar bausmės?

Autorius:  Darida [ Ket, 2007-11-01 9:29 ]
Pranešimo tema: 

Bausmė už netinkamą elgesį būtina jau nuo mažens, nes kai šuo tik myluojamas ir čiučiuojamas, vėliau gaunasi prastoka situacija, kurią pataisyti reikia nemažų pastangų ir kantrybės.
Čia tas pats, kaip su perdėtai akcentuojamom vaikų teisėm (teisės teisėm, o kur pareigos..). Ir vienu ir kitu atveju paleidę vadžias, užsiauginame žvėriuką.

Autorius:  DaivaD. [ Ket, 2007-11-01 11:31 ]
Pranešimo tema: 

Be jokios abejonės, nuo pat mažens šuniui reikia suprantamai paaiškinti, kad jo elgesys netinkamas. Tiktai pats žodis "bausmė" šiuo atveju nelabai priimtinas. Prasikaltusį vaiką kartais galima ir į kampą pastatyti. Šuniui tokio pobūdžio bausmių negalima taikyti.

Autorius:  ceri [ Ket, 2007-11-01 11:31 ]
Pranešimo tema: 

$this->bbcode_second_pass_quote('Darida', 'B')ausmė už netinkamą elgesį būtina jau nuo mažens, nes kai šuo tik myluojamas ir čiučiuojamas, vėliau gaunasi prastoka situacija, kurią pataisyti reikia nemažų pastangų ir kantrybės.
Čia tas pats, kaip su perdėtai akcentuojamom vaikų teisėm (teisės teisėm, o kur pareigos..). Ir vienu ir kitu atveju paleidę vadžias, užsiauginame žvėriuką.

Jūs nesupratot esmės. Buvo kalbama ne apie mylavimus ir čiučiavimus, o situacijas, kurios priklauso nuo šeimininko, kurias galima sukurti, o kurių išvengti ir kaip kuriomis pasinaudoti. Geriau yra, kai kantrybės reikia pirminiam auklėjimui, o ne klaidų taisymui. Šuns baudimas nuo mažumės kaip tik ir yra kantrybės neturėjimas. Teisingai auklėjamam šuniui bausmių nereikia, jis pats palaipsniui sužino, kas galima, kas ne. Bet aišku, jei jums patinka, kad šunelis pvz. po komandos "pas mane" tipena link jūsų suskliaudęs ausis ir nukabinęs nosį, o ne pasišokinėdamas iš džiaugsmo pribėga, tai baudimas tam tinka :hihi:
Šiaip tai bausmių teorija, auklėjant šunį, jau senokai yra atgyvena.

Puslapis 14 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/