Taksų mylėtojų forumas

Форум любителей такс / Dachshund Lovers Forum
Klubo puslapis / Club web-page
Dabar yra Ket, 2024-03-28 11:51

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kaulas ir mano taksiukė
StandartinėParašytas: Ket, 2010-05-27 21:48 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Tre, 2010-04-14 8:30
Pranešimai: 5
Taksiukei jau šiek tiek daugiau nei trys mėnesiai. Problema tokia - jeigu duodam jautienos kaulą ji pasidaro sužvėrėjusi. Negalima net artintis prie jos nes loja, urzgia ir bando kąst, bet nežaisdama, o rimtai. O jeigu bandau atimti kaulą, tai išvis puola kaip pamišus. Atimu tik su storos virtuvinės pirštinės pagalba, nes jei be jos matyt šiai dienai mano ranka jau sukramtyta būtų. Prašau patarimų.

Pamiršau paminėti, ką tik pratestavom, tai kai valgo savo maistą iš bliūduko irgi tas pats vyksta, urzgia ir būna agresyvi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2010-05-28 7:07 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Kurį laiką šerkit tik iš rankų, po vieną kąsnelį. Ji turi suprasti, kad jūsų rankos ne atima, o duoda maistą.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2010-05-28 12:57 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Tre, 2010-04-14 8:30
Pranešimai: 5
Šiandien norėjau išnešt šiukšlių dėžę, tai taksiukė pribėgo ir įsikando kažkokį celofaną nuo sūrio. Norėjau atimt neatidavė, tada purčiau už pakarpos, sakiau, FU ir pan, baigėsi tuo, kad bepurtant ji man sugebėjo perkąst ranką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen, 2010-05-28 13:36 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
Žinot, kadangi man nei karto neteko susidurti su tokiu savo šunų elgesiu, tai daugiau nepatarinėsiu, nes teoriniai išvedžiojimai ne visada teisingi. Jums reikėtų kreiptis į gerą dresuotoją.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Šeš, 2010-05-29 13:11 
Atsijungęs
Jaunimo klasė
Jaunimo klasė

Užsiregistravo: Ket, 2010-04-29 19:14
Pranešimai: 140
Miestas: Kaunas
Pagal mane jūsų kalytė yra linkus dominuot. Niekada nešerkit jos pirmos. Leiskit šuniu pamatyt, kad jūs valgot pirma. Šunys yra kilę iš vilkų, o vilkų gaujoj vadas ėda pirmas. Ir nesvarbu ką valgysit svarbu, kad kalytė matytų, jog jūs pirma valgot. Kiekvienas suurzgimas turi būt neigiamai žiūrimas. Mano dideliam šuniui panašiai buvo, bet vieno apšaukimo užteko. Bet šiaip geriausia būtų, jog kreiptumėtės į dresuotoją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2010-05-31 8:15 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2008-06-11 11:01
Pranešimai: 67
Miestas: Vilnius
Aš tai tiesą sakant nesuprantu, kodėl reikia duot tuos kaulus, paskui atiminėti. Pas mus irgi pradžioj būdavo tokių nesusipratimų, kai paduodam kokį dideli graužtuką, paskui atrodo gal čia jau per daug jai ar šiaip nori vesti į lauką ir matai, kad negali, nes nenori ji to graužtuko palikti. Tai tada iš bėdos nukreipdavom jos dėmesį kitur ir taip paimdavome. Bet geriau galvoti iš anksto ir jei jau duoti, tai duoti, jei ne, tai ne.
Nežinau, ar mano šuo kąstų, bet ir nenoriu žinoti. Šiaip sunkiai įsivaizduoju šunį, kuriam paduodi skanų kaulą, paskui sau atimi, o jis ramiai atiduoda. Ar tikrai taip būna? :huh:

Buvo pas mus neseniai atvejis, kai Krona rado pievose gražius urvelius, ir tiek ilgai juose knisosi, kad mums nusibodo laukti. Tai ją iš ten išnešėme urzgiančią, o pakui net kaukiančią iš nevilties (baisu buvo ir klausyt). Atrodė pikta labai, bet dėkui dievui nesugalvojo kandžiotis :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2010-05-31 8:26 
Atsijungęs
Moderatorius
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2007-10-24 19:05
Pranešimai: 3289
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Krona', '')iaip sunkiai įsivaizduoju šunį, kuriam paduodi skanų kaulą, paskui sau atimi, o jis ramiai atiduoda. Ar tikrai taip būna? :huh:

Tikrai taip būna. Mano nuomone tai yra norma. Tiesiog reikia būti autoritetu šuniui. Tai nereiškia, kad šuo turi būti nuolat žeminamas ir terorizuojamas, ne. Jis turi pasitikėti ir gerbti.

_________________
Ragana (!empty($user->lang['IMAGE'])) ? $user->lang['IMAGE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'IMAGE')))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2010-05-31 8:28 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė

Užsiregistravo: Sek, 2008-02-24 12:25
Pranešimai: 76
Miestas: Panevėžys
Krona, tikrai būna. ;)
Iš savo šuns galiu paimti ir kaulą, ir žaislą. Ji net nesuurzgia.
Na, nebent žaidžiam, bet čia jau kitas atvejis. ^_^


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2010-05-31 9:02 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2008-06-11 11:01
Pranešimai: 67
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('DaivaD.', '')$this->bbcode_second_pass_quote('Krona', '')iaip sunkiai įsivaizduoju šunį, kuriam paduodi skanų kaulą, paskui sau atimi, o jis ramiai atiduoda. Ar tikrai taip būna? :huh:

Tikrai taip būna. Mano nuomone tai yra norma. Tiesiog reikia būti autoritetu šuniui. Tai nereiškia, kad šuo turi būti nuolat žeminamas ir terorizuojamas, ne. Jis turi pasitikėti ir gerbti.

Geras. Na kaži ar mes bepasiektume tokį lygį...
O kad jau prievarta taksui mielas nebūsi, tai čia jau šimtas procentų, reikia ieškoti kitų kelių :)

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pir, 2010-05-31 19:07 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš, 2008-04-05 11:17
Pranešimai: 507
Miestas: Vilnius
Krona, atiminėti kaulą tikrai yra ne prievarta, jei tai daroma būtinuoju atveju, o ne norint pasityčioti iš šuns. Įsivaizduokit, jei lauke pasitaikytų, kad jūsų šuo paimtų į burną kokį šūdą, atsiprašant, arba nuodingą ar aštrų kaulą ir jums reikėtų jį greitai iškrapštyti iš takso dantų??? ar ir tokioje situacijoje sakytumėte, kad nereikia nieko daryti, nors galbūt šuniui grėstų pavojus?
Trilly pačioje pradžioje taip pat bandė urgzti, kai net prieidavau jai ėdant, bet užteko garsiai piktai pašaukti ir viskas susitvarkė. Hierarchija nusistovėjo. Dabar, jei reikėtų, galėčiau net patį skaniausią gabalėlį ramiai paimti iš burnos, ji net pati atiduotų, nes žino, jog turi paklusti.
Ir niekas nesako, kad reikia po dešimt kartų per dieną duoti, o vėliau atiminėti iš šuns skaniausius gabalėlius... taip mąstant tai ir dresavimas išeitų kaip šuns kankinimas.... :rolleyes:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2010-06-01 9:26 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2008-06-11 11:01
Pranešimai: 67
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Anna & Trilly', 'K')rona, atiminėti kaulą tikrai yra ne prievarta, jei tai daroma būtinuoju atveju, o ne norint pasityčioti iš šuns. Įsivaizduokit, jei lauke pasitaikytų, kad jūsų šuo paimtų į burną kokį šūdą, atsiprašant, arba nuodingą ar aštrų kaulą ir jums reikėtų jį greitai iškrapštyti iš takso dantų??? ar ir tokioje situacijoje sakytumėte, kad nereikia nieko daryti, nors galbūt šuniui grėstų pavojus?
Trilly pačioje pradžioje taip pat bandė urgzti, kai net prieidavau jai ėdant, bet užteko garsiai piktai pašaukti ir viskas susitvarkė. Hierarchija nusistovėjo. Dabar, jei reikėtų, galėčiau net patį skaniausią gabalėlį ramiai paimti iš burnos, ji net pati atiduotų, nes žino, jog turi paklusti.
Ir niekas nesako, kad reikia po dešimt kartų per dieną duoti, o vėliau atiminėti iš šuns skaniausius gabalėlius... taip mąstant tai ir dresavimas išeitų kaip šuns kankinimas.... :rolleyes:


Iš esmės tiesa, ką sakote. Šuo turi klausyti. Bet jis neišmoks visko per tris mėnesius, ypač kai tas mokymas vyksta iš tiesų jėga. Pas mus su visokiom lauke pasigriebtom bjaurybėm niekada nebuvo problemų, iškrapštau net iš po liežuvio. O šioje temoje aprašytą situaciją aš supratau taip: duoda šeiminkas kaulą, paskui mato, kad gyvūnas aršus, tai tada jėga bando jį atimti. Tai juk papildomas šuns erzinimas ir beveik nenuostabu, kad baigiasi įkandimu. Iš vis toje situacijoje iš pradžių iš šuns atimt nori maistą, kurį patys davė, o paskui jis pats "susimedžiojo" ir vis tiek bando atimti :lol:
Mūsų šuo iš mūsų gautą maistą ėda ramiai ir saugiai, bet jei bandyčiau jį atimti, tiesiog nesu tikra, kaip reaguotų. Seniau paurgzdavo ir lįsdavo po sofa. Niekada nepuldavau paskui jėga atiminėti. O dabar tiesiog nesudarom situacijų, kad jai reiktų kažkur bėgioti ir nervuotis su savo mėsom ir kaulais. O pačios nusigriebtų bjaurybių aišku neišspjauna vos pasakius fui, bet tikrai nesipriešina burnos valymui...

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2010-06-01 9:59 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek, 2009-09-06 17:34
Pranešimai: 521
Miestas: Vilnius
$this->bbcode_second_pass_quote('Krona', '
')O šioje temoje aprašytą situaciją aš supratau taip: duoda šeiminkas kaulą, paskui mato, kad gyvūnas aršus, tai tada jėga bando jį atimti. Tai juk papildomas šuns erzinimas ir beveik nenuostabu, kad baigiasi įkandimu. Iš vis toje situacijoje iš pradžių iš šuns atimt nori maistą, kurį patys davė, o paskui jis pats "susimedžiojo" ir vis tiek bando atimti :lol:


Mano gana diletantiška nuomone, toks davimas - atėmimas ir turi būti daromas tam, kad šuo suprastų, kad privalo atiduoti kaulą ar pan. šeimininkui. KAI šuo tai supranta, nebelieka reikalo to daryti (nebent labai retai, kad neužsimirštų :)). Šuo maisto pats nesusimedžioja, jį duoda šeimininkas. Tiesiog, kaip suprantu, kalba eina ne konkrečiai vien tik apie maistą, o apie bendrą hierarchiją. Šeimininkas turi būti viršesnis negu šuo, o ką galima kalbėti apie kokią nors viršenybę, jei tas šeimininkas net kaulo atimt iš šuns negali. Man rodos, paskui gali atsirasti ir kitokių problemų, tarkim, pabandžius nuvyt šunį nuo lovos (jei, tarkim, ant lovos jam sėdėti draudžiama) arba kad ir nukarpyti nagus.

Mūsų taksė tik atvažiavus pas mus gavo džiovintą kiaulės nosį, kuri buvo akivaizdžiai jai per didelė, po kurio laiko pabandžius atimti - puolė urgzti ir klapsėti savo pieniniais danteliais - viskas labai natūralu, ji buvo įpratusi kovoti už maistą su savo broliais/sesėm, bet - situacija juk pasikeitė. Užteko gerai krestelėti už čiupros, urzgimų nebeliko - dabar tiesiog kramto kuo greičiau, kad niekas nespėtų atimti :D kartais ir su pirštu.. :connie:. Tiesa, aš iš jos nieko, ką pati duodu, ir nebeatiminėju, nebet tais atvejais, kai lauke randa kokį neįtikėtiną skanėstą..

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2010-06-01 10:49 
Atsijungęs
Mažylių klasė
Mažylių klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre, 2008-06-11 11:01
Pranešimai: 67
Miestas: Vilnius
Labai įdomi diskusija. Davimo-atėmimo treniruotė, prisipažinsiu, man naujiena, galbūt tikrai ugdo tą paklusnumą.
Kadangi mindzės istorija man artima, nes mūsų Krona nebuvo lengvo charakterio šuo, o mes patys irgi buvome visiški naujokai su šunimis (dabar jau Kronai 3 metai). Mūsų auklėjimas taip pat vyksta lėtai ir nelengvai.
Bet, tiesiog bandžiau prisiminti visas auklėjimo problemas ir kaip jas sprendėme, tai neprisimenu nė vienos, kurią būtume išsprendę pakratymais ar dar kokiomis bausmėmis... Nebent nuo lojimo beveik atpratinom erzinančiais ale sušėrimais (sunku net pavadinti šėrimu, greičiau patapšnojimu) per užpakalį ar nosį. Galbūt ir liko ji dominuojanti pas mus, bet išmoko nebereikalaut dėmesio visokiais cypimais, su skanukais pripratinome prie nagų karpymo, pabūna viena namie, tvarkingai važiuoja mašinoje pririšta, pakankamai normaliai jau elgiasi su svetimais svečiais ir dar daug kitų dalykų, dėl kurių šuo pasidarė sukalbamas. Ir mano nuomone, jei neišeina tinkamai demonstruoti savo galios (man tikrai neišeina, nes man gaudavosi tik priešingas rezultatas), tai manau geriau to ir nedaryti visai, bet būtina ieškoti kitų būdų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2010-06-01 11:50 
Atsijungęs
Čempionų klasė
Čempionų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek, 2009-09-06 17:34
Pranešimai: 521
Miestas: Vilnius
Juk kiekvienas šuo unikalus ir nepakartojamas :) kaip ir jo šeimininkas :D manau, kad norimo tikslo galima pasiekti įvairiais metodais :) Nata, pvz., nėra nei labai agresyvi, nei labai dominuojanti, gal dėl to labai greitai - faktiškai po poros kartų - suveikė papurtymas. Dabar, pavyzdžiui, kai žaidžiam su kokia virve ar gumine kiaule, šuo urzgia burzgia, įsikimba taip, kad pakelt į orą laisvai galima, bet užtenka vieną kartą ramiai pasakyt "atiduok" - iš karto paleidžia ir laukia, kas toliau bus :) t.y. pratęsimo, kaip dažniausiai ir būna :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ant, 2010-06-01 18:06 
Atsijungęs
Veteranų klasė
Veteranų klasė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir, 2008-07-14 15:23
Pranešimai: 2338
Miestas: Šiauliai
$this->bbcode_second_pass_quote('Iris', 'J')uk kiekvienas šuo unikalus ir nepakartojamas :) kaip ir jo šeimininkas :D manau, kad norimo tikslo galima pasiekti įvairiais metodais :)

Iš savo nedidelės dviejų metų patirties su ganėtinai dominuojančio charakterio šunimi, galiu tik pritarti šioms Iris mintims. Mums prireikė visos metodų įvairovės, kol išsiauklėjom saviškį. Nesakau, kad tobulai, toli gražu ne, bet naudojomės visais įmanomais patarimais ir būdais: ir skanukais, ir bausmėm, ir dresuotojos pagalba. Pasiekėm tiek, kad esu garantuota, jog šuo atiduos man ar vyrui kad ir patį skaniausią kaulą be jokių urzgimų, baigėsi nuolatinė kova dėl viršenybės prieš savus vaikus, nebeliko buvusio aiškaus priešiškumo svetimiems vaikams, šuo tapo sukalbamesnis.

_________________
Trumpaplaukis nykštukinis taksas Topas
Trumpaplaukis nykštukinis taksas Kapri


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007